Велика Британія зобов'язала заморські території розкрити імена власників офшорів

СвітАндрій Стець, 2 травня 20183060
Обов’язок розкрити імена власників офшорів стосується Кайманових островів та Британських Віргінських островів

Депутати Палати громад парламенту Великої Британії без голосування прийняли поправку, яка зобов'язує заморські території, такі як Кайманові і Британські Віргінські острови, до кінця 2020 року розкрити інформацію щодо справжніх власників офшорних фірм. Про це повідомляє Reuters.

Законопроект був запропонований опозицією – лейбористами, їх підтримав 21 консерватор.

Уперше заходи щодо реформи податкових притулків були запропоновані прем'єром Девідом Кемероном у 2013 році, тоді нові правила не поширилися на заморські території. У зв'язку з цим сьогодні британські заморські території зобов'язані розкривати інформацію щодо справжніх власників офшорних фірм тільки правоохоронцям і після офіційного запиту.

За словами молодшого міністра закордонних справ Алана Дункана, уряд підтримує поправку до закону про боротьбу з відмиванням грошей.

Він вказав на те, що багато британських територій мають великі сектори фінансових послуг, оскільки вони стягують низькі податки, а власність підприємств не має прозорості. Досі вони відмовлялися розкривати дані про бізнесменів, які володіють активами в їх юрисдикції, проте подібна таємність, на думку ініціаторів нового британського законопроекту, сприяє відмиванню грошей, корупції та кримінальній діяльності, в тому числі і з боку Росії.

Учасник компанії Christian Aid Саймон Каркленд, назвав внесення поправки головною перемогою у кампанії по боротьбі з відмиванням грошей та ухиленням від сплати податків.

В той же час, прем'єр-міністр Британських Віргінських островів Орландо Сміт вже заявив, що він «глибоко стурбований» подіями в Лондоні, називаючи нову політику прозорості помилковою і такою, що «порушує конституційні права людей».

Уточнюється також, що поправка не поширюється на Нормандські острови і Острів Мен, так як вони не мають зобов'язання підкорятися рішенням парламенту Великобританії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук