Верховна Рада має намір ввести санкції для банків за валютні маніпуляції

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 4938 «Про внесення змін у деякі закони України щодо запобігання (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи». За відповідне рішення проголосувало 232 депутати, передає РБК-Україна.

Законопроект був підготований у кінці травня і пропонує доповнити закон України «Про Національний банк України» статтею 62, яка дає визначення поняттю «маніпулювання на грошово-кредитному ринку».

До такого маніпулювання пропонується віднести:

1) здійснення фінансовою установою операцій з торгівлі іноземною валютою, внаслідок яких курс гривні до іноземної валюти, попит, пропозиція чи об'єм торгівлі валютою відхилилися від рівня чи підтримувалися на рівні, що суттєво відрізняється від рівня, який би сформувався без таких операцій;

2) поширення фінансовою установою завідомо неправдивої інформації через засоби масової інформації, мережу Інтернет або будь-якими іншими способами, внаслідок чого курс гривні до іноземної валюти, попит та/або пропозиції іноземної валюти, обсяг торгівлі нею, процентні ставки, попит, пропозиція або обсяг угод на міжбанківському кредитному ринку відхилилися від рівня чи підтримувалися на рівні, що суттєво відрізняється від рівня, який би сформувався без поширення такої інформації;

3) неодноразове невиконання фінансовою установою зобов'язань за угодами з купівлі-продажу іноземної валюти, укладеними протягом дня у власних інтересах або за рахунок клієнтів, якщо укладення зазначених угод спричинило суттєве відхилення курсу гривні до іноземної валюти від рівня, що мав би сформуватися без укладання зазначених угод;

4) здійснення банками операцій на міжбанківському кредитному ринку, які не мають економічного сенсу чи подання заявки на укладення угоди на міжбанківському кредитному ринку без подальшого укладання такої угоди, що призвело до суттєвого відхилення процентних ставок від рівня, який би сформувався без здійснення таких операцій чи подання відповідних заявок.

Тепер, за маніпулювання на грошово-кредитному ринку НБУ має право застосувати до банків заходи впливу, передбачені статтею 73 закону України «Про банки і банківську діяльність» і обмежувати їх діяльність на міжбанківському валютному ринку.

Також НБУ має право накладати на небанківські фінансові установи штраф у розмірі від 10 до 50 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 тис. до 850 тис. грн), а також позбавляти їх генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

Проект закону між іншим передбачає змінити процедури, що здійснюються при ліквідації банків з метою прискорення реалізації ліквідаційної маси та удосконалити механізми отримання фінансової допомоги Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для забезпечення своєчасного отримання ним довгострокових ресурсів для відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук