Верховна Рада оприлюднила правки Порошенка до закону про електронні декларації

Президент пропонує почати електронне декларування через 60 днів після набуття чинності закону

На сайті Верховної Ради оприлюднені пропозиції президента України Петра Порошенка до раніше ветованого закону про електронні декларації.

Згідно з пропозиціями, передбачено, що надання завідомо недостовірних відомостей в декларації чиновника або умисне неподання декларації карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальна відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей у декларації настає у разі, якщо такі відомості відмінні від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати.

Порошенко пропонує такі зміни до ст. 366-1 Кримінального кодексу України: «карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Президент пропонує дозволити впродовж семи днів після подання декларації  подавати виправлену декларацію.

Також пропонується зобов’язати чиновників декларувати майно протягом 60 днів після вступу закону в силу, а не у 2017 році.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон про електронне декларування. Закон був прийнятий із правками позафракційного депутата Вадима Денисенка. Зокрема, ці правки відкладали запровадження відповідальності за неправдиві відомості у деклараціях до 2017 року. Крім того, декларування витрат було підняте з 20 до 100 мінімумів, також було допущено низку інших порушень.

Вважалося, що прийняття закону у такому вигляді може призвести до відтермінування скасування Євросоюзом віз для України.

У суботу, 12 березня, Порошенко ветував закон і звернувся до депутатів з вимогою розглянути його правки вже у вівторок, 15 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук