Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни до Конституції України

Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни до Конституції України

За пропонований Президентом України Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) сьогодні, 31 серпня, проголосували 265 депутатів, проти - 87, утримались – 5, не голосували – 11. Всього участь у засіданні взяли 368 депутатів.

Голосування по фракціях: Блок Петра Порошенка - 115, «Народний фронт» - 69, Опозиційний блок - 38, «Самопоміч» - 5, Радикальна партія Олега Ляшка - 0, ВО Батьківщина - 0, Партія «Відродження» - 11, «Воля народу» - 14. 

Відразу після голосування голова Верховної Ради Володимир Гройсман оголосив про закриття позачергового засідання парламенту. 

Ухваленню законопроекту передували блокування фракцією «Радикальної партії» трибуни і президії ВРУ, а також двогодинні переговори голови парламенту Володимира Гройсмана із лідерами фракцій.

Водночас під стінами Верховної Ради проти ухвалення змін до Конституції під прапорами ВО «Свобода», партії «УКРОП», Радикальної партії та «Громадянської платформи» Анатолія Гриценка протестували близько двох тисяч людей.

Нагадаємо, на ВРУ 15 липня було оприлюднено президентський проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований". Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованого у Верховній Раді 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплене в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.

Верховна Рада 16 липня ухвалила постанову про направлення до Конституційного Суду президентського законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Подання надійшло до КС 17 липня.

За поправки до Конституції України віддали свої голоси 121 депутат з Блоку Порошенка, 71 з «Народного фронту», 34 з «Опозиційного блоку», 19 із групи «Відродження», 15 із «Волі народу», 11 із «Батьківщини» і 16 депутатів без фракцій.

31 липня КС визнав законопроект таким, що відповідає вимогам ст. 157 та 158 Основного закону.

Після того, як Верховна Рада сьогодні проголосувала за зміни до Конституції України, на наступній сесії у вересні парламент повинен ще раз проголосувати за цей документ 300 голосами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук