Верховна Рада ухвалила закон про створення Фонду енергоефективності

ЕкономікаАндрій Стець, 8 червня 20171550
Будівля Верховної Ради України

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні й у цілому закон про створення Фонду енергоефективності, яким передбачається створення організаційної структури для ефективного використання коштів на термомодернізацію та енергетичну модернізацію житлового фонду. За відповідний законопроект №5598 проголосували 278 депутатів, повідомляє УНІАН.

Представляючи законопроект, голова підкомітету Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин зазначив, що Фонд енергоефективності дозволить скоротити витрати енергоресурсів.

«Створення Фонду енергоефективності дозволить залучити не лише гроші з бюджету, а й міжнародну допомогу. Європейський Союз і уряд Німеччини виділять 120 млн євро безповоротної допомоги для наповнення цього фонду. Фонд енергоефективності створить можливості для прозорого управління та створення інструментів», – сказав Рябчин.

Згідно з пояснювальною запискою, цим законопроектом передбачається створення внутрішньої ієрархічної організаційної структури, що складається з наглядової ради, дирекції, технічного та фінансового офісів.

«Наглядова рада включає в себе трьох представників Кабінету міністрів, трьох незалежних представників і одного представника донорів. IFC (Міжнародна фінансова корпорація – Ред.), яка увійде до складу наглядової ради, допомагатиме в технічному напрямку. При цьому в законопроекті чітко визначено вимоги до членів наглядової ради, що виключить ризики посадових зловживань. Дирекція фонду складається з трьох директорів - директора, фінансового директора і технічного директора. Проект акта встановлює принципи функціонування технічного та фінансового офісів, які повинні погоджувати проекти незалежно один від одного і орієнтуючись на максимальний ефект досягнення енергозбереження», - сказано в пояснювальній записці.

Також у документі зазначається, що така структура діяльності розроблена на основі практик країн - членів ЄС і спрямована на виключення корупції та ефективне використання коштів на проекти енергоефективності.

Нагадаємо, раніше Міненерговугілля оприлюднило проект стратегії енергетики України до 2035 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук