Верховна Рада ухвалила закон про створення Фонду енергоефективності
Верховна Рада України ухвалила в другому читанні й у цілому закон про створення Фонду енергоефективності, яким передбачається створення організаційної структури для ефективного використання коштів на термомодернізацію та енергетичну модернізацію житлового фонду. За відповідний законопроект №5598 проголосували 278 депутатів, повідомляє УНІАН.
Представляючи законопроект, голова підкомітету Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин зазначив, що Фонд енергоефективності дозволить скоротити витрати енергоресурсів.
«Створення Фонду енергоефективності дозволить залучити не лише гроші з бюджету, а й міжнародну допомогу. Європейський Союз і уряд Німеччини виділять 120 млн євро безповоротної допомоги для наповнення цього фонду. Фонд енергоефективності створить можливості для прозорого управління та створення інструментів», – сказав Рябчин.
Згідно з пояснювальною запискою, цим законопроектом передбачається створення внутрішньої ієрархічної організаційної структури, що складається з наглядової ради, дирекції, технічного та фінансового офісів.
«Наглядова рада включає в себе трьох представників Кабінету міністрів, трьох незалежних представників і одного представника донорів. IFC (Міжнародна фінансова корпорація – Ред.), яка увійде до складу наглядової ради, допомагатиме в технічному напрямку. При цьому в законопроекті чітко визначено вимоги до членів наглядової ради, що виключить ризики посадових зловживань. Дирекція фонду складається з трьох директорів - директора, фінансового директора і технічного директора. Проект акта встановлює принципи функціонування технічного та фінансового офісів, які повинні погоджувати проекти незалежно один від одного і орієнтуючись на максимальний ефект досягнення енергозбереження», - сказано в пояснювальній записці.
Також у документі зазначається, що така структура діяльності розроблена на основі практик країн - членів ЄС і спрямована на виключення корупції та ефективне використання коштів на проекти енергоефективності.
Нагадаємо, раніше Міненерговугілля оприлюднило проект стратегії енергетики України до 2035 року.