Верховна Рада ухвалила закон про Вищу раду правосуддя

Вища рада правосуддя створюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції

СуспільствоАндрій Стець, 21 грудня 20164600
Верховна Рада ухвалила закон про Вищу раду правосуддя
Члени Вищої ради правосуддя обираються терміном на чотири роки

Верховна Рада України ухвалила президентський законопроект про Вищу раду правосуддя. За це рішення проголосував 271 народний депутат із 360, зареєстрованих у сесійній залі.

Раніше парламент ухвалив зміни до Конституції в частині судової реформи. Судова реформа передбачає створення Вищої ради правосуддя (ВРП) і передачу їй повноважень Ради призначати суддів на посади безстроково, пише УНІАН.

У законі зазначається, що Вища рада правосуддя є незалежним конституційним органом суддівського самоврядування, який діє в Україні для забезпечення незалежності судової влади.

Згідно з документом, основним завданням цього органу суддівського управління є забезпечення незалежності судової влади та забезпечення функціонування на основі відповідальності, підзвітності перед суспільством.

Крім цього, Вища рада правосуддя буде займатися формуванням високопрофесійного корпусу суддів, дотриманням норм конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.

«Вища рада правосуддя вносить подання про призначення судді на посаду; приймає рішення про звільнення судді з посади; дає згоду на затримання судді, утримання судді під вартою або арештом», - йдеться в тексті закону.

Згідно з документом, Вища рада правосуддя складається з 21 члена, десять з яких вибирає з'їзд суддів України, двох призначає президент України, по два вибирає парламент, з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох вибирає з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Члени Вищої ради правосуддя обираються (призначаються) терміном на чотири роки. Голова ради обирається з його членів таємним голосуванням на два роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук