Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє підвищити мінімальну зарплату до ₴3,2 тис.
Верховна Рада на вечірньому засіданні у вівторок, 6 грудня, ухвалила законопроект №5130, необхідний для затвердження державного бюджету на 2017 рік. Його підтримали 227 депутатів, інформує «Інтерфакс-Україна».
Депутати #Рада8 підтримали #ЗП5130 і встановили новий мінімум заробітної плати на рівні 3200грн із 1 січня 2017 року. 227 "за" pic.twitter.com/zzuTc338Eq
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 6 грудня 2016 р.
Міністр соціальної політики Андрій Рева раніше заявляв, що метою цього законопроекту є підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн. За його словами, він також дозволить розблокувати об'єднання фондів соціального страхування.
Водночас законопроект містить низку суперечливих норм. Зокрема, він продовжує обмеження максимального розміру пенсій на рівні 10740 грн до 31 грудня 2017 року і зберігає обмеження на виплати працюючим пенсіонерам.
Документ поновлює щорічний перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (близько 220 тис. осіб) та передбачає перерахунок страхових виплат потерпілим на виробництві, розмір яких у перерахунку на 100% втрати працездатності менше мінімальної заробітної плати (близько 67 тис. осіб).
Крім того, законодавчий акт надає повноваження щодо здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці виконавчим органам рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, встановлює зобов'язання для фізичних осіб-підприємців сплачувати єдиний внесок, посилює відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців у разі недопущення державного інспектора праці до здійснення перевірки, передбачає штраф у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплати в «конверті», у розмірі ста мінімальних заробітних плат - при недопущенні державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску (виплата зарплати в «конверті»).
Крім цього, вводиться поняття соціальної (для тих, хто потребує допомоги держави) та академічної стипендії (для тих, хто має значні успіхи в навчанні), при цьому вилучається норма про виплату академічної стипендії не менш ніж 2/3 студентів кожного курсу.
Також з метою перевірки відомостей про одержувачів субсидій законопроект дозволяє обмежити їх право на захист персональних даних: влада отримає доступ до інформації про страховий стаж, страхові випадки, суми одержуваних виплат.
Серед іншого, закон прив'язує розміри плати за надання адміністративних послуг, судового збору та державного мита до прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати.
Як інформував ZAXID.NET, 26 жовтня голова українського уряду Володимир Гройсман пообіцяв збільшити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн з 1 січня 2017 року. Таку ініціативу підтримав президент України Петро Порошенко, який заявив, що таке рішення є спільною позицією голови держави, уряду та фракцій коаліції.
За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, це не вплине на розмір субсидії, призначеної в опалювальному сезоні 2016-2017 років, а також до підвищення цін.
3 листопада Кабмін затвердив доопрацьований проект державного бюджету на 2017 рік до схвалення у другому читанні Верховною Радою.