Верховна Рада ухвалила закон, який регулює процедуру імпічменту президента

Минулий закон про ТСК визнаний неконституційним зокрема через порушення процедури вступу в силу

У четвер, 6 червня, Верховна Рада ухвалила закон про тимчасові слідчі комісії та тимчасові спеціальні комісії парламенту, який регулює процедуру імпічменту. За його ухвалення проголосували 279 депутатів. Про це повідомляє LB.ua.

Серед авторів ухваленого законопроекту - Андрій Парубій, Олег Ляшко, Оксана Сироїд і Юлія Тимошенко.

Згідно із законопроектом, спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради — це орган, який утворюється для розслідування можливої ​​державної зради або скоєння іншого злочину президента; перевіряє повноту і обґрунтованість доказів, викладених у відповідному поданні 226 депутатів.

До складу спеціальної слідчої комісії входять депутати за принципом пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і три спеціальних слідчих. Парламентські фракції й групи повинні подати свої кандидатури протягом п'яти днів з дня направлення до них письмового запиту.

Якщо не встигають — комісія створюється без участі представників відповідної парламентської політсили. Законопроект регулює повноваження спецпрокурора і спеціальних слідчих. Так, спецслідчі перевіряють обставини, які розслідує спеціальна слідча комісія, а спеціальний прокурор перевіряє отриманий від спеціальних слідчих проект висновку спеціальної слідчої комісії та схвалює його або повертає зі своїми письмовими зауваженнями й пропозиціями.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про особливості процедури усунення президента від влади. Як йдеться в тексті законопроекту, Верховна Рада України може усунути президента з посади в порядку імпічменту лише в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Детільніше з текстом законопроекту можна познайомитися за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук