Верховна Рада запровадила окремий податок для пасажирів літаків

Додаткові збори за кожного пасажира стягуватимуть з авіакомпаній в окремий фонд

Верховна Рада запровадила обов'язковий державний збір за пасажирів та вантаж під час авіаперельотів

Верховна Рада України на своєму засіданні у понеділок, 13 липня, підтримала у другому читанні і в цілому законопроект №2424, який визначає особливості державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

«Державний збір за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, – неподатковий обов'язковий платіж до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, стягується з авіаперевізників у порядку, визначеному цим кодексом», – йдеться в тексті законопроекту.

Законопроектом передбачено, що державний збір не буде зніматися у випадку перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав; перевезень гуманітарної допомоги з/в Україну згідно з актами Кабінету міністрів України; польотів, пов'язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (зокрема перевезень тіла (останків, праху) померлого); перевезень пасажирів, котрі належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; перевезень дітей у віці до двох років; перевезень транзитних пасажирів.

Ставка такого збору з кожного пасажира, який буде літати в межах України, може становити 0,5 долара США, а у випадку міжнародних повітряних перевезень - 2 долари США.

За кожну тонну вантажу в межах України пасажири можуть платити 2,5 долари, а у разі здійснення міжнародних перевезень з/до України – 10 доларів.

Розрахунок розміру державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, здійснюватиме уповноважений орган з питань цивільної авіації щомісячно на підставі інформації про пасажирів, які відлітають з аеропорту України, та про вантаж, що відправляється чи прибуває до аеропорту України за офіційним курсом валют, установленим НБУ.

Як повідомляється у пояснювальній записці законопроекту, рахунок-фактура на оплату державного збору буде надсилатися платнику факсимільним зв'язком або електронною поштою в день оформлення, а на вимогу авіаперевізника — поштою (рекомендованим листом). Вочевидь, це означає, що ціни на авіаквитки після вступу в дію даного закону, а саме з 1 січня 2021 року, зростуть.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що аналог цього збору існував в Україні вже багато років і подорожчання квитків після його запровадження не відбудеться.

«Міжнародні компанії, які літають до нас, включають цей збір у ціну квитка окремим рядком – UD. Тому ще раз наголошую, підвищення цін на квитки через цей закон не відбудеться», - наголосив Криклій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук