Верховна Рада збільшила кількість заборонених російських фільмів

КультураК.С., 29 березня 20162220

Рада заборонила трансляцію фільмів російського виробництва, які зя'вилися після січня 2014, підтримавши законопроект №3359 «Про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" (щодо фільмів держави-агресора)». Раніше  5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийняла закон про заборону трансляції  фільмів РФ,  вироблених після 1 січня 2014 року.

Тобто тепер не можна показувати фільми, навіть якщо вони вироблені раніше 1 січня 2014 року, але були оприлюднені після 1 січня 2014 року.

За таке рішення проголосували 237 народних депутатів.

Таким чином новий законопроект уточнив положення статті 15-1 Закону України «Про кінематографію» та поширив норму про заборону трансляції фільмів, вироблених фізичними і юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди, на фільми вироблені після 1 січня 2014 року та (або) вперше оприлюднені (демонстровані) після 1 січня 2014 року.

«Метою законопроекту є вдосконалення правового механізму захисту національної безпеки України в інформаційній сфері шляхом обмеження в Україні будь-яких форм пропаганди, що використовуються державою-окупантом», - сказано в пояснювальній записці.

У частині першій йдеться про те, що в Україні забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Такі фільми заборонені незалежно  від  країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року. Також забороняється трансляція фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора.

Цей закон набирає чинності з наступного дня після публікації.

Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/politics/1303617-rada-rozshirila-zaboronu-na-rosiyski-filmi.html

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук