В Україні штрафуватимуть посередників з працевлаштування за кордоном

Рада прийняла за основу проект щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном

Верховна Рада має намір уповноважити Міністерство соціальної політики накладати адміністративні штрафи на посередників із працевлаштування за кордоном. За прийняття законопроекту №6275 за основу проголосували 229 депутатів при мінімально необхідних 226, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, відповідні зміни пропонується внести до Кодексу про адміністративні правопорушення. Також Рада має намір запровадити штраф за невиконання вимог Мінсоцполітики щодо усунення порушень законодавства в сфері ведення господарської діяльності із працевлаштування за кордоном у розмірі 1700 до 3400 грн. У разі появи інформації про торгівлю людьми можуть проводитися позапланові заходи держконтролю суб'єктів господарювання, які займаються посередництвом із працевлаштування за кордоном.

До послуг з посередництва за кордоном будуть відноситися інформаційно-консультаційні послуги. Уточнюється, що посередник не може брати із клієнта плату за послугу, поки той не отримає завірений іноземним роботодавцем екземпляр трудового договору, який укладається державною мовою (однією з державних мов) держави працевлаштування відповідно до законодавства держави працевлаштування. Переклад трудового договору на українську мову та підпис перекладача посвідчуються нотаріально.

У законопроекті також прописані обов'язки посередника: надавати достовірну інформацію про умови проживання, медичного обслуговування й соціальних гарантій за кордоном; співпрацювати з Мінсоцполітики; подавати в Міністерство інформацію про кількість працевлаштованих за кордоном осіб і про їхніх роботодавців.

Також у проекті визначаються підстави для анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Нагадаємо, Литва через інтенсивне зростання масштабів імміграції з України вирішила встановити квоти для іноземних працівників на деякі професії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук