60% людей у всьому світі офіційно не працевлаштовані, – ООН

ЕкономікаАндрій Стець, 1 травня 20183680

Два мільярди людей, що становлять 60% працюючого населення у всьому світі, офіційно не працевлаштовані. Про це повідомляється у доповіді Міжнародної організації праці на сайті ООН.

Повідомляється, що більшість неофіційно влаштованих робітників не мають соціальних гарантій і нормальних умов праці.

Доповідь МОП заснована на показниках з більш ніж 100 держав. За даними дослідження, найвищий відсоток людей, які працюють неофіційно, доводиться на країни, що розвиваються – це 93%. В Африці неформально працюють майже 86% працюючих людей, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також в арабських державах це число становить приблизно 68%, в Північній і Південній Америках – 40%, а в Європі і Центральній Азії – 25%.

Найбільші показники виявлені в галузі сільського господарства: неофіційно працюють більше 90% працівників цього сектора. В інших сферах діяльності на неформальну економіку припадає половина робочих місць.

У людей, що проживають в сільській місцевості, ймовірність бути найнятим неофіційно у два рази вище, ніж у жителів міста.

Чоловіки влаштовуються на роботу неофіційно на 5% частіше, ніж жінки. Проте права жінок, які працюють неформально, утискаються в більшій мірі.

Автори доповіді зазначають, що для компаній та підприємств неофіційне працевлаштування обертається низькою продуктивністю.

Ключовим фактором, що впливає на неофіційне працевлаштування, є рівень освіти. Люди із середньою або середньо-спеціальною освітою рідше ризикують потрапити на неофіційний ринок праці в порівнянні з тими, хто або не отримав освіти, або закінчив лише початкову школу.

Бідність визнана як причиною, так і наслідком неофіційного працевлаштування.

«Доповідь продемонструвала, що бідні люди частіше працевлаштовуються неформально, при цьому від бідності частіше страждають люди, що працюють неофіційно», – повідомляють автори документа.

Експерти наполягають на тому, що перехід до формальній економіці і офіційним працевлаштування – необхідна умова гідної роботи та сталого розвитку.

Зазначимо, що сьогодні, 1 травня, в Україні та ще 143 країнах світу відзначається Міжнародний день праці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук