Верховна Рада звернулася про прийняття України до Ради Безпеки ООН

Верховна Рада звернулася про прийняття України до Ради Безпеки ООН

Верховна Рада України звернулася до держав-членів Організації Об’єднаних Націй із закликом підтримати кандидатуру України на членство в Раді Безпеки ООН у 2016-2017 роках, повідомила «Українська правда».

За відповідний проект постанови проголосувало 238 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

У заяві зазначено, що пріоритетна увага має бути надана модернізації Ради Безпеки ООН – як розширенню її членського складу, так і вдосконаленню методів роботи Ради.

«Ситуація, за якої Росія двічі зловжила застосуванням права вето під час розгляду Радою Безпеки ООН наслідків своєї агресії проти України, є переконливим доказом нагальності реформування інституту вето з метою недопущення його зловживанням для прикриття злочину агресії з боку постійного члена Ради Безпеки ООН», – сказано в заяві.

«Верховна Рада України вітає та підтримує міжнародні ініціативи, що відповідають вказаній меті та спрямовані на поетапне обмеження права вето з його подальшим повним скасуванням», – заявили у ВРУ.

Крім того, ВРУ вважає, що оновлення потребує також членський склад Ради Безпеки ООН, який має віддзеркалювати реалії 21-го століття шляхом розширення представництва країн Африки, Азії та Латинської Америки, а також обов’язкового включення додаткового непостійного місця для країн Східноєвропейської групи.

Як інформував ZAXID.NET, вчора у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку (США) почала роботу 70-а сесія Генеральної Асамблеї.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко сподівається почати на Генасамблеї ООН дискусію про право вето Росії в Раді Безпеки ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук