Верховний суд дозволив вірянці УПЦ МП отримати паспорт старого зразка

СуспільствоІ.Р., 21 вересня 201810173
Верховний суд дозволив вірянці УПЦ МП отримати паспорт старого зразка
фото ДМСУ
Вірянка вимагала видати їй паспорт-книжечку

Велика палата Верховного суду України визнала протиправною відмову у видачі паспорта громадянина України старого зразка (у вигляді книжечки).

Як повідомляє «Європейська правда», Велика палата ВСУ 19 вересня розглянула апеляційну скаргу громадян Наталії Дегтяр, Бориса Ференса і Лідії Ференс на рішення Касаційного адміністративного суду від 26 березня 2018 року в зразковій справі за позовом до Коростенського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Житомирській області.

Наталія Дегтяр звернулася до суду, заперечуючи проти виготовлення паспорта у формі ID-картки, яка міститиме її персональні дані.

Звернення до суду позивачка мотивувала своїми релігійними переконаннями. Парафіянка Української православної церкви Московського патріархату вважає принизливим присвоєння людині ідентифікаційного номеру, який, на її думку, є аналогом імені, а також нанесення штрих-коду на документ, що засвідчує особу.

Як повідомляє Судово-юридична газета, представники позивачки заявили, що держава, зобов'язуючи громадян отримувати біометричні паспорти, обмежує в правах певну категорію осіб, зокрема, вірян.

При цьому представник Наталії Дегтяр у суді заявив, що «номери привласнюють невпізнаним трупам, в'язням концтаборів і злочинцям». Він також порівняв дії Державної міграційної служби з «діями фашистів, які були засуджені Нюрнберзьким трибуналом».

В день розгляду справи віряни УПЦ МП зібрали мітинг під стінами суду. За інформацією видання «Главком», вони в супроводі священиків тримали хоругви та молилися.

У результаті суд дозволив позивачці отримати паспорт старого зразка.

«Велика палата Верховного Суду ухвалила постанову у справі, частково задовольнивши позовні вимоги та зобов’язавши Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати позивачці паспорт громадянина України у формі книжечки», – йдеться в повідомленні суду.

У рішенні суд зазначив, що впровадження новітніх технологій не має бути безальтернативним і примусовим.

«Реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних. Їх обробка має здійснюватися, як і раніше, в межах та на підставі тих законів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянами та державою», – мовиться в повідомленні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ввів можливість оформлення карток посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян з 1 листопада 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук