Верховний суд дозволив вірянці УПЦ МП отримати паспорт старого зразка

СуспільствоІ.Р., 21 вересня9053
Верховний суд дозволив вірянці УПЦ МП отримати паспорт старого зразка
фото ДМСУ
Вірянка вимагала видати їй паспорт-книжечку

Велика палата Верховного суду України визнала протиправною відмову у видачі паспорта громадянина України старого зразка (у вигляді книжечки).

Як повідомляє «Європейська правда», Велика палата ВСУ 19 вересня розглянула апеляційну скаргу громадян Наталії Дегтяр, Бориса Ференса і Лідії Ференс на рішення Касаційного адміністративного суду від 26 березня 2018 року в зразковій справі за позовом до Коростенського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Житомирській області.

Наталія Дегтяр звернулася до суду, заперечуючи проти виготовлення паспорта у формі ID-картки, яка міститиме її персональні дані.

Звернення до суду позивачка мотивувала своїми релігійними переконаннями. Парафіянка Української православної церкви Московського патріархату вважає принизливим присвоєння людині ідентифікаційного номеру, який, на її думку, є аналогом імені, а також нанесення штрих-коду на документ, що засвідчує особу.

Як повідомляє Судово-юридична газета, представники позивачки заявили, що держава, зобов'язуючи громадян отримувати біометричні паспорти, обмежує в правах певну категорію осіб, зокрема, вірян.

При цьому представник Наталії Дегтяр у суді заявив, що «номери привласнюють невпізнаним трупам, в'язням концтаборів і злочинцям». Він також порівняв дії Державної міграційної служби з «діями фашистів, які були засуджені Нюрнберзьким трибуналом».

В день розгляду справи віряни УПЦ МП зібрали мітинг під стінами суду. За інформацією видання «Главком», вони в супроводі священиків тримали хоругви та молилися.

У результаті суд дозволив позивачці отримати паспорт старого зразка.

«Велика палата Верховного Суду ухвалила постанову у справі, частково задовольнивши позовні вимоги та зобов’язавши Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати позивачці паспорт громадянина України у формі книжечки», – йдеться в повідомленні суду.

У рішенні суд зазначив, що впровадження новітніх технологій не має бути безальтернативним і примусовим.

«Реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних. Їх обробка має здійснюватися, як і раніше, в межах та на підставі тих законів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянами та державою», – мовиться в повідомленні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ввів можливість оформлення карток посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян з 1 листопада 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук