Верховний суд пояснив рішення про реєстрацію Андрія Клюєва кандидатом у депутати

Суд не зобов’язував ЦВК реєструвати Клюєва, а зобов’язав комісію повторно розглянути його документи

Андрій Клюєв хоче пройти до Верховної ради від «Ліберальної партії України»

Верховний Суд зобов’язав Центральну виборчу комісію повторно розглянути документи про реєстрацію екс-голови Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва, але не ухвалював рішення безпосередньо про його реєстрацію, повідомила прес-служба суду. Раніше інформацію про те, що Верховний суд зобов’язав ЦВК зареєструвати Клюєва кандидатом, розповсюдив його адвокат.

«У зв’язку з розповсюдженням недостовірної інформації стосовно рішення Верховного Суду про реєстрацію А. Клюєва кандидатом у народні депутати, повідомляємо про зміст відповідного рішення ВС. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо його реєстрації», – сказано в повідомленні суду.

В суді пояснили, що ухвалили таке рішення в результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Ліберальної партії України, від якої балотується Клюєв, до ЦВК. ЦВК, у свою чергу, обґрунтувала своє рішення тим, що Клюєв не дотримав вимог Конституції України та законодавства про проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів.

«Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив повністю: постанову ЦВК скасовано та зобов’язано зареєструвати Андрія Клюєва кандидатом у народні депутати. Верховний Суд скасував це рішення в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати особу кандидатом у народні депутати», – наголосили у Верховному суді.

Суд зазначив, що висновки ЦВК зроблено без дослідження даних Державної прикордонної служби з питання проживання Клюєва в Україні. Матеріали справи не містять також доказів з’ясування обставин його проживання в Україні протягом останніх п’яти років іншим способом, окрім звернення до Держприкордонслужби, СБУ і МВС.

«Суд вважає, що оскільки ЦВК не здійснила вичерпних дій для з’ясування обставин відповідності особи установленому цензу осілості, то належним способом захисту порушених прав позивача є зобов’язання ЦВК повторно розглянути документи, подані Ліберальною партією України», – пояснив своє рішення Верховний суд.

Нагадаємо, дострокові вибори до парламенту відбудуться 21 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук