«Вертоліт стоїть розібраний, у коробках»
Суспільство

«Вертоліт стоїть розібраний, у коробках»

Медичний гелікоптер Ка-226, який міг би рятувати життя у зоні АТО, пилюжиться на складі у Львові

Наталія Онисько, 6 серпня 2014 1582 1

Медичний вертоліт Ка-226, який перебуває на балансі ЛОДА, може бути переданий на потреби військових, задіяних в антитерористичній  операції на Донбасі – щоправда, лише після ремонту, що обійдеться орієнтовно у  2 млн.

Конфіскований львівською митницею ще у 2009 році вертоліт Ка-226, який пізніше перейшов у розпорядження ЛОДА, знову опинився у центрі уваги ЗМІ після заяви депутата облради Олександра Ганущина. У середу, 6 серпня, він закликав передати вертоліт військовим, звинувативши керівництво ЛОДА у бездіяльності.

Вертоліт Ка-226, який був виготовлений на замовлення МНС Росії, але так і не розмитнений, разом із трьома конфіскованими митницею автомобілями  постановою уряду передали у розпорядження ЛОДА у березні 2013 року для «потреб системи швидкої медичної допомоги». Наприкінці року вертоліт надійшов у розпорядження Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, однак так і не почав літати – з’ясувалося, що потрібен коштовний ремонт, орієнтовно1,5-2 млн. грн.

 «Ми не використовуємо цей гелікоптер, оскільки коштів на його відновлення так і не знайшлось. Зараз він стоїть розібраний у коробках», – розповів 6 серпня ZAXID.NET Ярослав Пилипець, заступник директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Пилипець згоден з тим, що цей вертоліт зі Львова було б доречно передати для вивезення поранених бійців із зони АТО. За його словами, медики навіть писали листа з такою пропозицією у ЛОДА, але так і не отримали відповіді.

Андрій Голдун, в.о. директора департаменту охорони здоров'я ЛОДА у розмові із ZAXID.NET заявив, що вперше чує про листа з такою пропозицією: «Особисто до мене цей лист не надходив, тому наразі нічого не можу про нього сказати. Але така думка була і в керівництва адміністрації. Адже вертоліт стоїть розібраний і коштів на його відновлення немає».

Щоправда, Голдун висловив сумнів, що у нинішній ситуації військові знайдуть необхідні гроші на відновлення вертольота, однак наголосив, що питання передачі вертольота у розпорядженя військових є поза межами компетенції ЛОДА.

«Це процедурне питання. Адже вертоліт нам передали на підставі постанови Кабміну. Тому для передачі його військовим також необхідно звернутися до Кабміну, – каже Голдун.  – Чи будемо звертатись і коли, мені зараз складно відповісти».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук