«Відбитки пальців знищуються відразу після вдрукування у біометричні паспорти», - ГУ ДМС

Суспільство8 вересня 201514620
«Відбитки пальців знищуються відразу після вдрукування у біометричні паспорти», - ГУ ДМС

Відбитки пальців, які здають охочі отримати біометричні паспорти в Україні, знищуються одразу після того, як вдруковуються в паспорти. Відтак побоювання їх здавати є безпідставними. 

Про це розповів начальник відділу еміграційної роботи ГУ ДМС України у Львівській області Олександр Семчишин, йдеться у повідомленні відділу із зв'язків із громадськістю та ЗМІ Головного управління Державної міграційної служби України у Львівськіій області.

Також Семчишин зауважив, що відбитки пальців для виготовлення біометричного паспорта можна не здавати. Для цього варто написати заяву. Навіть з двома біометричними ознаками, зображенням особи та електронним підписом, паспорт вважається чинним.

За словами речниці ГУ ДМС України у Львівській області Світлани Хитрової, протягом періоду впровадження таких паспортів на Львівщині, щодо них виникала низка чуток.

Зокрема, коли одного дня, паспорти із непорозумінь, що виникли з їх офіційним представленням іноземним представництвам в Україні, не приймали для внесення віз. Консульські установи офіційно пояснили, що один день відмови – це швидше, акцент на непорозумінні, аніж відмова у прийнятті нового документу. Однак паніка, за словами Хитрової, одразу спричинила падіння інтересу до документів із електронним носієм майже вдвічі.

Також Хитрова спростовує інформацію про те, що дані біометричних паспортів не зчитуються на кордоні – її не підтвердили прикордонники.

«Варіант «не пропустили через кордон через біометрію» просто неможливий. Паспорт, дані якого не зчитуються, вам просто не зможуть видати на руки», - зазначає Хитрова.

Як повідомляв ZAXID.NET, З 1 січня 2015 року в Україні офіційно розпочали видавати закордонні біометричні паспорти. Особливість документа в тому, що це посвідчення особи містить електронний носій даних, на якому вписано інформацію про біометричні показники власника документа з метою його ідентифікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук