За нагороди поруч зі здоровими спортсменами впевнено змагалися люди з особливими потребами. Усього на татамі вийшли понад сімсот учасників.
Львівські килими зібрали каратистів із дев’яти країн. Кожна прислала лише найдужчих представників.
«Завоювали 2 медалі; срібну та бронзову. Та будемо ще боротися. І буде ще й «золото» для Польщі», — каже тренер команди із Польщі Януш Тарас.
Для дітей ці старти — хороший шанс для яскравого дебюту. Скільки у цих спортсменів завзятості та бойового запалу.
«В ката до 12 років я виграв перше місце. А в куміте я щойно брав участь, але програв. Просто приїхав, щоб перемогти і показати, наскільки я сильний», — розповідає учасник змагань Владислав Причин.
Особливість турніру — змагання інваспортсменів, які вражають публіку ефектним виконанням ката та бадьорістю духу. Киянка Уляна Смірнова — перша українка, яка стала чемпіонкою світу із карате на візках. Усіх суперників дівчина з легкістю обійшла і цього разу. Зараз ці каратисти дружня, хоч і не дуже численна, сім’я. А на початку шляху їх було лише двоє.
«Ми всі починали вчитися самі. Тренери сідали у каляски, щоб придумати удар, як замінити удар ногою. Я пам’ятаю наші перші збори, коли нас вперше запросили. Наші тренери, як справжні каратисти трималися Але всі ми переживали, бо досвіду у нас ще не було», — пригадує переможець «Union cup» серед інваспортсменів Уляна Смірнова.
Не пасли задніх і вихованці «Джерела», які теж доводили, що спорт змушує забувати слова «не можу».