Відсторонена ректорка медуніверситету ім. Богомольця закликала припинити страйк

Тимчасово відсторонена від виконання обов'язків ректорка Національного медуніверситету ім. Богомольця Катерина Амосова записала відеозвернення із закликом припинити страйк.

«Звертаюся насамперед як лікар і викладач із закликом припинити страйк і поновити навчальний процес. Ви довели, що вузівська автономія - це та цінність, заради якої багато людей роблять критичні різкі рішення, тобто це є цінністю для нашої спільноти. Наша громадянська позиція, яку ви відстоювали і відстояли, є цінністю. Але ми маємо бути свідомими у своїй відповідальності перед суспільством. Закликаю припинити страйк і повернутися до навчання», – сказала Амосова.

Ректорка зазначила, що на засіданні Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я 27 лютого народні депутати підтримали вимоги страйкового комітету та звернулися до Кабміну і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням визначити дату проведення ліцензійного іспиту «Крок-1», а також перевірити законність фінансової діяльності Центру тестування МОЗ та скасувати наказ МОЗ про відсторонення ректора та перевірку навчального закладу.

Нагадаємо, 20 лютого одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Студенти НМУ ім. Богомольця скласти іспит не змогли. Керівництво ВНЗ пояснило, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на екзамен. Через зрив ліцензійного іспиту МОЗ відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася.

Після цього студенти та трудовий колектив медуніверситету оголосили безстроковий страйк, а МОЗ України закликало не піддаватися на провокації та не зривати навчальний процес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук