Мін'юст наклав арешт на всі рахунки «Суспільного», роботу мовника заблоковано

Підготовка до трансляції Олімпіади-2020 та участь України на Євробаченні заблоковані

Мін'юст наклав арешт на всі рахунки «Суспільного», роботу мовника заблоковано
фото Главком
Після тижня звернень до Кабміну журналісти так і не отримали ні відповіді, ні підтримки

18 лютого та 20 лютого 2020 року відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту України наклав арешт на кошти, що є на рахунках «Суспільного». Відповідне рішення було ухвалене в рамках провадження Міністерство юстиції України щодо стягнення із «Суспільного» боргу в сумі 10591224 євро та 73080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

Як розповіли на «Суспільному», колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто ще до створення «Суспільного мовника». Згодом з бюджету припинили виділяти кошти на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

«Суспільний мовник» отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність. А 18 лютого 2020 року та 20 лютого 2020 року Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України наклав арешт на кошти, що є на рахунках «Суспільного мовника».

У «Суспільному» наголошують, що арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020 та зупинив запуск нових проектів «Суспільного».

«Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника («UA:ПЕРШИЙ», «UA:КУЛЬТУРА»), усіх регіональних каналів «Суспільного», діджитал-платформ та трьох каналів радіо («UA:Українське радіо», «UA:Радіо Промінь» та «UA:Радіо Культура»).

«Уже тиждень «Суспільний мовник» звертається по допомогу до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та потрібної з боку держави підтримки», – йдеться у повідомленні.

Також у «Суспільному» занепокоєні тим, що при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії «Євроньюз». Відтак із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік «Суспільний мовник» недоотримає майже 300 млн грн, а це унеможливлює реалізацію річного плану діяльності телерадіокомпанії.

« «Суспільне» знову перейде в режим виживання, як це й було в попередні роки через колосальне недофінансування, коли мовник міг здійснювати лише базові видатки, без жодних належних вкладень у виробництво нового контенту чи технічне переоснащення», – додали у компанії.

Там звертаються до відповідних міністерств задля ініціювання виділення з державного бюджету окремих коштів для термінового погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково.

Команда «Суспільного» також наголошує, що створення незалежної телерадіокомпанії з переданням їй величезних державних боргів – неможливе, а відсутність допомоги з боку держави у вирішенні цієї проблеми призведе до повної зупинки суспільного мовлення в Україні.

На арешт рахунків відреагував голова правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Зураб Аласанія, який у себе на сторінці у Facebook розповів про обставини, що передували рішенню Міністерства юстиції. За його словами, відкриття провадження та арешти рахунків НСТУ є справою політичною. Детальніше про обставини блокування рахунків «Суспільного» можна дізнатися перейшовши за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук