Вищий суд підтвердив, що держава повинна заплатити коханці Януковича ₴18 млн

ЕкономікаІрина Данилів, 9 жовтня 20155950
Любов Полєжай

Вищий господарський суд України залишив в силі постанову Київського апеляційного господарського суду, згідно з якою державне підприємство «УкрНТІ «Промтехнологія» повинно заплатити 17,92 млн грн ТОВ  «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» (Київська область) як компенсацію за ремонт санаторію. Про це пишуть «Наші гроші».

Власником цієї фірми є благодійний фонд «Дорога майбутнього», заснований коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полєжай. Відповідну постанову суд прийняв 1 жовтня 2015 року.

Нагадаємо, підприємство Любові Полєжай отримало санаторій, прощею 2 142 кв. м в оренду у вересні 2010 року за 2,3 тис. грн на рік. В липні 2013 року договір оренди санаторію «Славутич» був подовжений до червня 2014 року. В тому ж 2014 році державне підприємство «УкрНТІ «Промтехнологія», на балансі якого був санаторій, звернулося до Господарського суду Києва з позовом про порушення  фірмою Полєжай  умов угоди – не платили за оренду з грудня 2013 року по березень 2014 року. Виникла заборгованість у 7,76 тис грн. Фірма цей борг визнала, але подала зустрічний позов до держпідприємства, вимагаючи відшкодувати їй за капітальний ремонт санаторію 17,92 млн грн.

Суд першої інстанції задовольнив як позов ДП «УкрНТІ «Промтехнологія» про стягнення з ТОВ «ДОЗСТ «Славутич» 7,89 боргу за оренду та штрафів, так і зустрічний позов фірми про компенсацію їй проведені невід’ємні поліпшення на 17,92 млн грн.

В апеляції прокуратура вказувала, що сам договір оренди був укладений з порушеннями, так як майно санаторію мало передаватися виключно за погодженням з Фондом державного майна. Також в суді представник прокуратури заявив, що оцінщик будівельних робіт ПП «Український експертний будівельний центр» не має необхідної ліцензії. Проте апеляційний суд ці аргументи не взяв до уваги, а Вищий господарський суд погодився з цим рішенням і відхилив касаційну скаргу прокуратури.

В кінці липня Печерський районний суд Києва дозволив провести позапланову перевірку учасників оборудки з санаторієм, в ході якої ДФС має підрахувати завданні державі збитки. В тому числи мала бути провірена законність набуття «Славутичем» права власності на держмайно та правомірність його позову до суду про компенсацію 18 млн грн. Перевірка мала бути закінчена до кінця літа. Про її результаті офіційно в ДФС не повідомляли. Але з ухвали Печерського суду відомо, що частина майна санаторію вже приватизовано фірмою Любові Полєжай. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук