Високопосадовці воліють гасити пожежі, а не попереджувати їх, — Наталія Барна
Червоноградська збагачувальна фабрика, яка лише нещодавно відновила роботу, знову може зупинитись. Фабрика збагачує вугілля, видобуте шахтарями Львівсько-Волинського басейну. Однак, через падіння виробництва електроенергії, виникли проблеми і зі збутом вугілля. На сьогодні лише у бункерах фабрики накопичено понад 23 тисячі тонн вугілля, яке у літню спеку може зайнятись, повідомляє Конфедерація вільних профспілок України з посиланням на голову первинного осередку НПГУ «Львівської вугільної компанії» Наталію Барну.
«Ми сподівалися, що зі зміною влади у нас будуть зміни на краще, але стало ще гірше, — каже Наталія Барна. — Міністерство енергетики та вугільної промисловості, схоже, подібний стан справ задовольняє. Бо воно, згідно зі своєю програмою, збирається закривати шахти. Але ж не таким варварським способом! А очільники Міністерства соціальної політики розповідають нам про створення нових робочих місць, а самі нічого не роблять для збереження уже існуючих. Адже це так просто — збільште реалізацію вугілля, добутого шахтарями Львівсько-Волинського басейну, і наше підприємство, а також копальні зможуть не тільки вижити, а й зароблятимуть кошти собі на зарплати та розвиток. Але, схоже, високопосадовці воліють гасити пожежі, а не попереджувати їх. Гинуть же у вогні не їхні рідні й близькі».
Збільшити реалізацію вугілля можна було б за рахунок збільшення виробітку електроенергії та його експорту до Європи. Адже найбільший покупець вугілля, видобутого у шахтах західного регіону, — електростанції ДТЕК «Західенерго». Однак вони, які і більшість станцій в країні, змушені були скоротити виробництво, оскільки в країні утворився профіцит електроенергії через економічну кризу. Вирішити проблему міг би експорт електроенергії до Європи. Та для цього треба, аби Міненерго врегулював питання цін на електроенергію для експорту. Тепер все залежить від якнайшвидшого рішення Кабміну.
Автор Марія Дяків