Віце-спікер Верховної Ради розкритикувала представника ОБСЄ зі свободи слова

Перший заступник голови Верховної Ради, представник гуманітарної підгрупи у тристоронній контактній групі у Мінську Ірина Геращенко розкритикувала представника ОБСЄ із питань свободи ЗМІ Дуню Міятович.

Ірина Грещенко прокоментувала на своїй сторінці у Facebook публікацію посібника ОБСЄ «Дві країни – одна професія», в якому містяться матеріали зустрічей представників журналістських організацій Росії та України під егідою Міятович.

«Ось такі посібники видає ОБСЄ під кураторством Дуні Міятович. Тієї, яка не помічає арешту Миколи Семени в Криму, щось там тихеньке промурмотіла про Романа Сущенка (без наполегливих нагадувань РФ з вимогою звільнити журналіста). А правда в тому, що вже рік в ОБСЄ з боку РФ заблоковано обрання нового представника з питань свободи слова і медіа, а Дуня Міятович з Сербіі утрималася там завдяки позиції і підтримці РФ», – зазначила Геращенко.

Також вона додала, що «Дві країни – одна професія», це може про якісь інші країни, але не про РФ і Україну».

«Я більш високої думки про українські ЗМІ і журналістів, аби вважати, що вони однієї «крові і професії» з російськими пропагандистами і розпалювачами війни, прямими учасниками гібридної війни. І мені шкода пані Міятович, яка робить вигляд, що цього не помічає», – додала віце-спікер.

Як відомо, після того, як український журналіст Роман Сущенко був незаконно заарештований у Москві, МЗС України вимагало від Міятович негайної реакції, однак вона обмежилася лише запитом на адресу МЗС Росії з цього приводу.

На початку жовтня Дуня Міятович наголосила на важливості діалогу української і російської журналістських спілок, які проходять під егідою ОБСЄ.

Презентація проекту діалогу журналістських організацій України та РФ відбулася у рамках 23-ої Міністерської конференції ОБСЄ у Гамбурзі (Німеччина). Проект організований з ініціативи Міятович, яка переконана, що такий діалог необхідний для припинення конфлікту.

1 грудня в ОБСЄ було оприлюднено піврічний звіт щодо свободи медіа в Європі, в якому зібрано дані про утиски свободи медіа у 35 країнах світу за період з 11 березня по 1 грудня 2016 року. Найдовші розділи у звіті – про Україну та Росію, за ними слідують Туреччина, Вірменія та Азербайджан.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук