Військові кухарі порівняли, як харчуються українські та американські військовослужбовці

Військові кухарі порівняли, як харчуються українські та американські військовослужбовці

Армійські кухарі порівняли, як харчуються військовослужбовці американської армії Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, де вже місяць триває експеримент із впровадження стандартів харчування, наближених до «натівських».

Денний раціон американського військовослужбовця коштує $12 та містить від 3 до 4 тис. кілокалорій. При цьому солдат може самостійно формувати свій обід із кількох різних страв, має на столі фрукти, овочі та два види стовідсоткових соків. У польових умовах солдати армії США харчуються сухпайками, яких є 24 види, розповів 16 жовтня кухар Збройних сил США Джейкоб Хостетлер.

За словами начальника продовольчої служби Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Юрія Сльозка, в рамках експерименту до меню українських військових увійшли фрукти, печиво, ковбасні вироби, овочі-гриль, йогурт, сік, кава. Цих продуктів раніше у раціоні військовослужбовців не було. Задекларована вартість такого харчування у шість разів нижча, ніж у військових армії США – приблизно 57 грн, але калорійність приблизно однакова – не менше ніж 3 тис. Ккал.

Офіцер запевнив, що під час експерименту військові мають різноманітну їжу. Тижневий раціон формується із 248 найменувань продуктів.

За словами інспектора із харчування Збройних сил США Крістіни Черешнєвої, калорійність денного раціону незалежно від того, де харчується військовослужбовець, повинна становити від 3 до 4 тис. кілокалорій. Вартість місячного харчування одного американського солдата – $367 на місяць, тобто приблизно $12 на день. В американській армії кухня однакова як для рядових солдатів, так і для офіцерського складу.

«У столовій основна страва – м’ясо. Щонайменше двох видів. Також два види гарніру (картопля, рис, овочі, бобові). Салатів також має бути два види і два види стовідсоткового соку, вода, молоко, кава», – зазначила Черешнєва.

У польових умовах американські солдати харчуються в основному сухпайками, які бувають як індивідуальними, так і загальними, які перед подачею розігрівають у гарячій воді. Такими сухпайками солдат може харчуватися безперервно місяць, після цього він один день повинен харчуватися свіжоприготованою їжею. Сухпайків у американській армії є 24 види.

Сухпайка за стандартами, поддними до армій НАТО, які містять солодощі, та багато іншого, для українських військових поки не розробили, тому військові при потребі харчуються сухпайком старого зразка.

Польова кухня армії США – це контейнер на колесах із чотирма пічками та холодильником. Така куння розрахована на приготування обіду для 800 солдатів. Працює вона на дизпаливі, що суттєво відрізняється від українського варіанту польової кухні на дровах, де готується лише перша і друга страва.

Нагадаємо, місяць тому, 16 вересня, у Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного розпочали експеримент із впровадження роздільного харчування для українських військовослужбовців, щоб наблизитись до стандартів НАТО.

Якщо такий експеримент виявиться вдалим, то, як обіцяв у вересні міністр оборони Степан Полторак, із 2016 року українських військових на полігонах та у зоні проведення АТО харчуватимуть за стандартами, наближеними до армій країн НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук