Каталонія оголосила дату референдуму про незалежність від Іспанії

СвітАндрій Стець, 9 червня 20178770
Напис на транспаранті прихильників незалежності: «Каталонія – не Іспанія»

Регіональний уряд Каталонії оголосив, що референдум про незалежність цього північно-східного регіону Іспанії відбудеться 1 жовтня 2017 року. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Рішення про референдум було прийнято на засіданні регіональної адміністрації в п'ятницю, 9 червня, без узгодження з урядом Іспанії.

Після засідання голова адміністрації Карлес Пучдемон зробив «державну заяву». Він, зокрема, сформулював питання плебісциту: «Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління?»

Пучдемон обґрунтував прагнення своєї адміністрації до суверенітету тим, що уряд Іспанії нібито «не бажає вирішувати гострі проблеми регіону». Він звинуватив також Конституційний суд Іспанії в «упередженості» та «перешкоджанні вільному волевиявленню каталонців». Політик мав на увазі, що цей суд анулював результати опитування каталонців з питання про незалежність від 9 листопада 2014 року.

В уряді Іспанії уже заявили, що не допустять референдуму, адже він суперечить конституції, яка не допускає розділу країни. Також уряд, представлений консерваторами і підтриманий у питанні про референдум парламентською опозицією - соціалістами і центристами, дорікнув каталонській адміністрації в штучному нагнітанні націоналізму і нагадав, що в цьому регіоні, де проживає всього 8 млн осіб, - найвищий рівень життя в країні.

Одночасно центральна влада заявила, що застосує всі законні засоби для недопущення плебісциту і можливого відокремлення Каталонії. Відповідно до чинного законодавства, мова може йти про притягнення до суду організаторів референдуму.

Нагадаємо, що 9 листопада 2015 року парламент Каталонії проголосував за відділення від Іспанії. Тоді місцева влада оголосила. що незалежність підтримали 80% каталонців. Однак уже 12 листопада іспанський суд призупинив дію резолюції про незалежність Каталонії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук