Влада планує розібратись з LNG-терміналом до липня

Володимир Балита, 15 березня 20136430
Влада планує розібратись з LNG-терміналом до липня
фото president.gov.ua
Віктор Янукович

Президент доручив Держінвестагентству і Міненерговугілля до кінця червня 2013 року укласти договори з інвесторами для LNG-терміналу. Про це йдеться в Нацплані дій на 2013 рік із впровадження програми економічних реформ, затвердженому президентом Віктором Януковичем.

В указі глави держави зазначається, що в травні 2013 року Держінвестагентство і Міненерговугілля повинні провести конкурс з вибору інвестора на будівництво та експлуатацію LNG-терміналу, пише УНІАН.

Крім того, президент доручив у вересні 2013 року укласти договори між компанією-оператором LNG-терміналу і суб'єктом, на якого покладено обов'язок із забезпечення гарантій завантаження потужностей терміналу.

Згідно із документом, до кінця 2013 року планується початок будівництва газотранспортної частини національного проекту, зокрема, початок будівництва окремих частин LNG-терміналу (технологічної, морської, газотранспортної).

Додамо, що фахівці Оксфордського інституту енергетичних досліджень вважають, що проект будівництва LNG-терміналу невигідний Україні.

Додамо, що 4 січня 2013 року президент України Віктор Янукович в інтерв’ю журналістам сказав, що проект LNG-терміналу повинен бути реалізований. «Випадок із сумнівним підписанням документа має бути розслідуваний і зроблені конкретні висновки», – заявляв Янукович.

Нагадаємо, 26 листопада Держінвестпроект підписав угоду про співпрацю з компанією Gas Natural Fenosa (Іспанія) в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області.

З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у ролі представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Однак компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що ніяких контрактів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Згодом з’ясувалося, що Хорді Сарда Бонвехі є 43-річним лижним інструктором, а нині бізнесменом з Барселони.

21 грудня на закритому засіданні Кабінет Міністрів скасував надання 2,305 млрд грн. державних гарантій на 2012 рік, у тому числі і для реалізації нацпроекту з LNG-терміналу.

14 січня перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов сказав, що уряд працює над проблемою, що виникла з LNG-терміналом. Тоді перший віце-прем'єр також зазначив, що про участь правоохоронних органів у розслідуванні ситуації, що склалася з терміналом, поки не йдеться.

«У найкоротший час буде заява щодо цієї теми прем'єр-міністра України Миколи Азарова», - додав Арбузов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук