Влада Рівненщини просить приватників власним коштом наповнити регіональний резерв зерна
Регіональний резерв Рівненщини потрібно наповнити 39 тисячами тонн зерна нового врожаю. Така тримісячна потреба Рівненщини для випікання хліба. На резервування збіжжя кошти в бюджетах різних рівнів не передбачені. Відтак, влада області веде перемовини з борошномельними та хлібопекарськими підприємствами краю, які б за власні гроші закумулювали потрібну кількість продукції.
З такою пропозицією до них звернувся керівник групи радників голови облдержадміністрації Олександр Чуприна на сьогоднішній нараді. За круглим столом вислухали думки усіх причетних до процесу формування регіонального резерву. Більшість із них не мають достатньо обігових коштів, а тому від активної участі відмовляються. Деякі констатують, що працюватимуть на минулорічному рівні з перевіреними партнерами. Проте є й ті, хто розуміє всю серйозність справи і вже нині просить підшукати якісне збіжжя на Рівненщині чи за її межами. Зокрема, домовлено про закупівлю 5 тисяч тонн зерна одним з підприємств хлібопечення. Знайшлися за круглим столом і ті, котрі його безкоштовно зберігатимуть та в подальшому перероблятимуть. Це й стане першою партією резерву, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Рівненської ОДА.
Якщо ж якість місцевого врожаю не відповідатиме вимогам хлібопеків, то пшеницю можна закупити в Кіровоградській області. Попередні перемовини провів голова облдержадміністрації Василь Берташ із тамтешнім очільником. Необхідні заявки прийматимуть в обласному управлінні агропромислового розвитку. А вже нині його фахівці скеровують борошномельників до місцевих агровиробників аби домовитися про поставки на весь маркетинговий рік. Укладення відповідних угод, покаже реальну картину забезпеченості Рівненщини продовольчим зерном, резюмував Олександр Чуприна. Тож подібні зустрічі організовуватимуть і в подальшому, задля координації усіх задіяних у формуванні регіонального резерву.
За прогнозами експертів, із понад 600 тисяч тонн намолоченого збіжжя Рівненщина матиме 156 тисяч тонн продовольчого зерна. Місцеві аграрії зберуть цьогоріч і пшеницю ІІ та ІІІ класу.