Власник нерухомості у Львові не знав, що придбав житло в незаконній забудові
За даними сайтів із продажу житла, у будинку на вул. Варшавській, 22 уже розпродані усі квартири
Журналісти ZAXID.NET Новин поспілкувались із інвестором скандального будівництва на вул. Варшавській, 22. Чоловік розповів, чому придбав житло і що зараз обіцяє власникам квартир забудовник.
Павло Ковальчук – один із п’ятнадцяти пайовиків, який ще три роки тому придбав квартиру у будинку на Варшавській, 22. Обрав його, бо ціна була низькою і розташування нового будинку – близько біля старого помешкання. Здати будинок забудовник обіцяв ще навесні два роки тому.
«Роботи проводилися так: день-два робота йшла, потім зупинялись. День-два робота йшла, потім знову зупиняли. Донедавна ще тривали фасадні роботи, які навіть не закінчили. Прийшли працівники і розібрали своє риштування», – розповів пайовик Павло Ковальчук.
Раніше на місці багатоповерхівки був особняк. Належав він Громадській організації «Наше ідеальне місто». Вона і стала забудовником 6-поверхової будівлі. Втім, коли почали продавати квартири, зареєстрували обслуговуючий кооператив «Варшава Хоум». Його заснували мешканець Борисполя Олександр Буряк, львів’яни Дмитро Вознічка та Мирон Кульчицький. Саме з останнім, як головою кооперативу, досі спілкуються пайовики. Той, щоразу відтерміновує здачу житла. Журналістам повідомив, що із цим будівництвом не пов’язаний.
«Станом на сьогоднішній день ні до забудови на вул. Варшавській, 22, ні до всіх решта об’єктів, які були згадані, ні я, ні юридичні особи, які пов’язані зі мною, ні юридичні особи, які належать нам – жодного відношення не мають», – сказав у телефонному коментарі Мирон Кульчицький.
Мирон Кульчицький ще є засновником кооперативів на вулицях Уманській, 4 та Варшавській, 54. Будинки там зводять теж без жодних дозволів. Справи по цих двох адресах перебувають у суді.
«Відсутні містобудівні умови та обмеження, відсутня проектна документація, експертиза і дозвільні документи. Так само є накладені штрафні санкції, які оскаржуються замовником будівництва і так само в суді першої інстанції слухається справа про знесення цього об’єкта», – повідомив начальник юридичного відділу інспекції ДАБК у м. Львові Святослав Кіндратів.
Нагадаємо, у квітні суд зобов'язав забудовника знести незаконну шестиповерхівку на вул. Варшавській, 22. Будинок звели без дозволів і продали у ньому квартири.
У міській раді визначають два типи нелегальної будови. Перша – об’єкти на самовільно захоплених земельних ділянках.
«Друга категорія об’єктів, які є проблемними. Коли забудовники отримують дозвіл на будівництво одного типу об’єкта, наприклад, готель, а в подальшому цей об’єкт перетворюється на житловий будинок», – прокоментувала директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.
До слова, для боротьби із недобросовісними забудовниками у мерії створили інтерактивну карту новобудов, на якій нанесено всі будівельні майданчики, які є у Львові. Також міська рада повторно закликала купувати квартири у Львові лише в перевірених забудовників.
Нагадаємо, у Львові вперше в Україні триває знесення незаконної багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259. Будинок був збудований без жодних дозволів та неякісно. Знесення самовільно збудованої 7-поверхівки планують завершити до Великодня.