Володимир Гройсман звинуватив українські фармкомпанії у монопольній змові

Мережі компаній штучно завищують ціни на препарати, навіть незважаючи на прямі договори з постачальниками.

СуспільствоЮрій Братюк, 7 грудня 20182930

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в Україні існує монопольна змова, яка підвищує ціни на ліки. Про це 7 грудня повідомляють журналісти «Еспресо». За словами прем'єра, в Україні відбувається монопольна змова для того, метою якої є штучне завищення цін на низку препаратів.

«Мережі об'єднуються, підвищують ціни і заявляють, що "аспірин, умовно, коштуватиме 10 грн", і далі працюють на такій умові. А малі мережі не можуть з ними конкурувати, адже у них немає прямих договорів», - заявив Гройсман.

Прем'єр також розповів, що уряд зробив певні кроки задля зниження вартості ліків. Зокрема, було знижено вартість 300 найменувань ліків програми «Доступні ліки» і придбано препарати для лікарень за прямими міжнародними контактами.

Нагадаємо, що цьогоріч Антимонопольний комітет України оштрафував чотири фармацевтичні компанії на суму понад 18 млн грн за завищення ціни на лікарські засоби у 2012-2016 роках. Зокрема, Антимономольний комітет визнав дії компаній «Рош Україна», «БаДМ», «Бізнес Центр Фармація» і «Альба Україна» щодо укладення договорів купівлі-продажу, умови яких призвели до необґрунтованого завищення вартості лікарських засобів, порушенням. Зокрема, антиконкурентні узгоджені дії стосувалися встановлення збільшених цін на лікарські засоби виробництва компанії «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд», що реалізуються через процедури державних, або публічних закупівель.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук