Володимир Зеленський дав перше розлоге інтерв'ю під час виборчих перегонів

Кандидат обтічно розповів про ставлення до закону про українську мову, мовних квот, декомунізації та до інших питань

Володимир Зеленський із шанувальниками в Ужгороді в лютому 2019 року

Кандидат у президенти Володимир Зеленський дав перше розлоге інтерв'ю під час президентської кампанії. Раніше він надавав перевагу спілкуванню з виборцями за допомогою відеозвернень, а на численних політичних ток-шоу на запитання до нього відповідали представники штабу.

Зокрема в інтерв'ю «РБК-Україна» кандидат в президенти Володимир Зеленський обтічно заявив, що нормально ставиться до політики декомунізації, але вулиці перейменовував би по-іншому. Також, за його словами, у разі обрання президентом він може ініціювати перегляд мовних квот на телебаченні та радіо.

«У цілому, я нормально ставлюся до декомунізації. Суспільство вибрало, і – нормально. Є незаперечні герої. Степан Бандера – герой для якогось відсотка українців, і це нормально і класно. Це один з тих людей, які захищали свободу України. Але я вважаю, що, коли ми таку кількість вулиць, мостів називаємо одним і тим же ім'ям – це не зовсім правильно», – сказав Зеленський.

Він додав, що це стосується не тільки Бандери, а й наприклад Тараса Шевченка. «Я дуже поважаю його приголомшливу творчість. Але ми ж з вами повинні пам'ятати про героїв сьогоднішніх, про героїв мистецтва, про героїв літератури, просто про героїв України. Такий накал в суспільстві, що потрібно робити все можливе, щоб об'єднувати Україну», – сказав кандидат в президенти.

Також, на його думку, не варто називати вулиці іменами політиків. «Я б не грався з політичними фігурами, я б не продовжував сьогодні це робити. Сьогодні у нас один політичний герой, а завтра ми з вами дізнаємося, що він виявився такий-то, такий-то і такий-то, і ми знесемо йому пам'ятник. Є література і мистецтво для цього», – сказав Зеленський.

Також він розповів, що може в разі обрання ініціювати перегляд мовних квот у засобах інформації.

«У мене є питання до закону... Квоти залишаться. Питання, які вони повинні бути?.. Взагалі: більший відсоток української мови, а далі – різні мови, бо треба давати можливість кожній мові. Тому що у нас реально велика кількість людей говорить російською. Не можна у них забрати російськомовне телебачення. У нас є люди, які говорять і іншими мовами», – сказав Зеленський.

Також Володимир Зеленський спробував пояснити своє ставлення до законопроекту про мову, який нині розглядає парламент, проте пояснення вийшло нечітким. Законопроект кандидат вважає важливим, бо ним «ми хочемо захистити українську мову», водночас Зеленський зазначив, що такі ініціативи треба обговорювати із суспільством.

«І це нормально, це мова цієї країни, це державна українська мова. Хтось, в той час, поки ви приймаєте закон, якісь купки людей розповідають: «Ви знаєте, що там за закон? Ви знаєте, що вам всім не можна буде говорити російською або татарською, чи польською, десь на Закарпатті угорською». Ніхто нічого не пояснює. Ви розумієте?», – обурився Зеленський.

До слова, Зеленський дав інтерв'ю «РБК-Україна», оскільки програв в настільний теніс кореспонденту видання. У день першого туру виборів в штабі Зеленського відбувся міні-турнір з настільного тенісу. Із переможцем повинен був зіграти Зеленський. Перед партією кореспондент «РБК-Україна» запропонував кандидату зіграти на інтерв'ю, згодом Зеленський програв журналістові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук