Останні рейтинги: Зеленський 52%, Порошенко 19%, ще думають 19%

Після першого туру 4% тих, хто проголосував за Порошенка, зараз вирішили голосувати за Зеленського

СуспільствоНазарій Тузяк, 18 квітня 201923071
Останні рейтинги: Зеленський 52%, Порошенко 19%, ще думають 19%
Кампанія між двома турами практично не позначилася на підтримці кандидатів

Станом на середину квітня розрив між Зеленським та Порошенком перевищив 30% виборців. Однак соціологи фіксують ще велику кількість українців, які не визначились за кого голосувати. Оприлюднене у четвер, 18 квітня, дослідження соціологічної групи «Рейтинг» показує, що за Володимира Зеленського на виборах президента готові проголосувати 51,8% серед усіх опитаних респондентів, а за Петра Порошенка19,0%. Ще 19,3% опитаних сказали, що їм важко відповісти, а 9,9% – відповіли, що не братимуть участі у виборах.

Водночас серед респондентів, які мають намір піти на вибори і визначились за кого голосувати (це найближчий до реальних результатів виборів показник), 72,7% заявили, що віддадуть голос за Зеленського, а 27,3% – за Порошенка.

Якщо порівнювати результати цього опитування групи «Рейтинг» із попереднім їхнім же, то виявиться, що впродовж кампанії між двома турами Петро Порошенко втратив 2% прихильників, а Володимир Зеленський отримав 1% нових. Окрім цього ще на 1% збільшилася кількість тих, хто не визначився за кого голосувати.

Цікаво також, що за Петра Порошенка у другому турі готові проголосувати 41% тих, хто у першому турі голосував за Руслана Кошулинського; 26% тих, хто був за Анатолія Гриценка; 19% – хто був за Ігоря Смешка; 18% – хто був за Олега Ляшка; 14% – хто був за Юлію Тимошенко; 4% та 3% тих, хто голосував за Олександра Вілкула та Юрія Бойка відповідно.

Із тих, хто у першому турі голосував за Петра Порошенка, у другому турі готові знову проголосувати 85% виборців, ще 4% перейшли до Зеленського, 1% не голосуватиме, а 10% сказали, що їм важко відповісти.

За Володимира Зеленського натомість готові голосувати 24% тих, хто був за Кошулинського; 34% – з виборців Гриценка; 58% – з виборців Смешка; 45% – від Ляшка; 52% – від Юлії Тимошенко; 78% та 80% Вілкула та Бойка відповідно.

Із тих, хто у першому турі голосував за Володимира Зеленського, у другому турі за нього готові голосувати 90%, ще 1% перейшов до Порошенка, 3% не голосуватимуть, а ще 6% відповіли, що їм важко відповісти.

Цікаво також, що загалом українці нормально сприймають вибір знайомих чи родичів голосувати за іншого кандидата. Згідно з опитуванням, 74% респондентів кажуть, що це нормальна ситуація, коил їх друзі чи родичі голосують за когось іншого, ніж вони самі. Ще 9% кажуть, що це помилка, але вони не будуть переконувати змінити вибір, а 9% – кажуть, що це помилка і вони намагатимуться переконати змінити вибір. Найбільше тих, хто хоче змінити вибір родичів, – серед прихильників Петра Порошенка (22%) та Руслана Кошулинського (17%). Найменше – серед прихильників Олега Ляшка (всього 4%).

P. S. Під час дослідження опитано 3000 респондентів. Аудиторія – населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка дослідження – не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 12-16 квітня 2019 р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук