Володимир Зеленський назвав причиною розпуску парламенту низький рівень довіри

«Головним аргументом ... є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%»

Президент України Володимир Зеленський назвав головною причиною розпуску Верховної Ради низький рівень довіри у громадян до цього найвищого законодавчого органу.

«Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я, як гарант Конституції, зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції», — процитувала голову держави прес-служба.

Утім його радник з юридичних питань Андрій Богдан зазначив журналістам, що в указі про розпуск причиною вкажуть відсутність більшості в парламенті, інформує «Громадське».

«Пункт перший статті 90 (Конституції України — ред.) — це відсутність коаліції у Верховній Раді», — сказав Богдан.

Водночас невідомо, звідки президент та його команда взяли інформацію про 4%.

Нагадаємо, 20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Він одразу заявив, що розпускає Верховну Раду.

21 травня президент зустрівся з представниками фракцій щодо розпуску Верховної Ради. За підсумками обговорень стало відомо, що дострокові парламентські вибори орієнтовно відбудуться 21 липня чи 28 липня.

«Реанімаційний пакет реформ» закликав президента Володимира Зеленського відмовитися від намірів розпустити парламент.

Оновлено. Додано інформацію. Директорка фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна повідомила, що здивована словами президента Володимира Зеленського про 4% довіри громадян до парламенту.

Вона вказала, що в останньому опитуванні Центру Разумкова (за лютий 2019) рівень довіри до Ради був 12% — «звісно, 12% теж малувато, але не 4%».

Бекешкіна додала, що у грудні 2015 Рада мала рівень довіри у 9,5% (опитування КМІСу та «Демократичних ініціатив»). У грудні 2016 — 12%, у грудні 2017 — 9%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук