Володимира Кличка зобов'язали повернути орендовану землю у центрі Києва

Міська рада майже 10 років не помічала, що земельну ділянку не використовують згідно з умовами орендної угоди

СуспільствоКатерина Чурилова, 11 листопада 20186430
Компанія Володимира Кличка раніше взяла в оренду ділянку на вул. Боричів тік, що на Подолі

Господарський суд Києва зобов’язав ТОВ «Віт-Плюс», яке належить брату міського голови Києва, спортсмену Володимирові Кличку, повернути Київраді земельну ділянку в історичному центрі міста. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 23 жовтня.

Договір ділянки площею 0,11 га на вул. Боричів Тік, 29, підписали 2007 року. Компанія отримала землю під будівництво, експлуатацію та обслуговування готельного комплексу з паркінгом та об’єктами соціально-культурного і побутово-офісного призначення. «Віт-Плюс» зобов’язалась завершити будівництво протягом 3 років з моменту реєстрації договору оренди з 2008 року.

У червні 2018 року Департамент земельних ресурсів Київради обстежив ділянку і виявив, що вона частково огороджена парканом, вільна від забудови, не охороняється і компанією не використовується, ознак виконання будівельних робіт на ділянці не виявлено.

Заступник керівника прокуратури Подільського району подав позов про розірвання договору оренди через порушення фірмою своїх зобов’язань щодо забудови ділянки.

«Віт-Плюс» цих обставин не заперечувала, але вважає, що пропущено строк позовної давності, оскільки про порушення умов договору було відомо більше ніж сім років.

Суд встановив, що саме Київська міська рада як орендодавець повинна була здійснювати контроль за виконанням умов договору. Однак Київрада не надала жодних доказів, що протягом останніх семи років спонукала компанію виконувати договір. Більше того, Київрада мала право розірвати договір в односторонньому порядку, але не зробила цього.

Суд вирішив, що нездійснення забудови є триваючим правопорушенням, предмет захисту не обмежений у часі, тому термін позовної давності не пропущений.

«Віт-Плюс» належить кіпрській компанії «Трейдмол Холдінгс ЛТД». Бенефіціарним власником є Володимир Кличко, молодший брат Віталія Кличка, який з червня 2014 року є мером Києва і головою КМДА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук