«Волонтерська сотня» УКУ продасть ікону Христа-Вседержителя, аби купити тепловізор для армії

З ініціативи «Волонтерської сотні» УКУ 20 грудня о 17:00 у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться патріотично-благодійний мистецький аукціон допомоги захисникам України.

Аукціон проводять для збору грошей на закупівлю тепловізора для передової, трьох військово-медичних рюкзаків, теплого взуття, форми та білої маскувальної сітки, інформує прес-служба ЛМР.

Серед лотів – численні колекціонерські речі: унікальні старовинні ікони, хрести з приватних колекцій, твори сучасного мистецтва (живопис, ікони, предмети декоративно-ужиткового мистецтва).

Одним з найдорожчих лотів аукціону є ікона ІІ пол. XVII ст. із зображенням Христа-Пантократора.

«Господь Вседержитель або Пантократор – центральний образ в іконографії Ісуса Христа, який представляє Його як Небесного Царя і Суддю. Вседержителем Господь багаторазово іменується в Старому і Новому Заповіті. Спаситель може зображуватися в повний зріст, сидячи на троні, по пояс, або як погруддя з Євангелієм або сувоєм у лівій, права зазвичай піднята у благословенні. Ікона завершена півкруглою аркою, що символізує з давніх часів тріумфальність, і є досить типовим елементом для галицького іконопису ХVII-ХVIII століть», – зазначено в описі лоту.

Аукціон проводиться у двох формах – «тихий аукціон» і «відкритий аукціон».

Від сьогодні у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) уже розпочався передаукціонний показ лотів і «тихий аукціон», який триватиме аж до суботи, 20 грудня, до початку відкритого аукціону о 17:00.

Під час «тихого аукціону» учасники можуть письмово надавати власні цінові пропозиції. Після закінчення терміну проведення цього аукціону, перемагає найвища запропонована ціна. А під час «відкритого аукціону» відбувається публічне надання власних цінових пропозицій на виставлені лоти.

Також під час проведення «відкритого аукціону» триватиме ярмарок малих виробів львівських майстрів ужиткового мистецтва та патріотичних футболок, святкових листівок та книг. Окрім того, відбудеться півгодинна екскурсія експозиціями музею.

Особливими лотами цього аукціону будуть сертифікат на вечерю з Міс України 2013 – Ганною Заячківською та боксерські рукавиці з підписом трикратного Чемпіона світу Андрія Котельника.

Ведучі вечора – Маріанна Фіртка та Володимир Бєглов. Серед виконавців керівники школи аргентинського танго «Barrio De Palermo» та «Viva String Quartet». Музичний супровід – Софія Федина.

Організовують благодійний аукціон: Центр Волонтерства Українського католицького університету «Волонтерська Сотня», ГО «Інститут колекціонерства при НТШ», Національний Музей у Львові ім. Андрея Шептицького, Львівська академія мистецтв та Львівський держаний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша за підтримки Львівської міської ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук