Вперше у Львові пройде Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси

Марта Кривецька, 29 вересня 201319720
Вперше у Львові пройде Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси
Олег Криса

Музична компанія «Світ класичної музики» започаткувала міжнародний конкурс скрипалів у Львові за участі всесвітньо відомого українського скрипаля Олега Криси. Тож із 24 жовтня по 3 листопада у приміщеннях консерваторії та філармонії Львова відбудеться перший Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Видатний львів’янин Олег Криса – музикант із світовим ім`ям, професор Істменської музичної школи у Рочестері (США) вже багато років мешкає за океаном, проте свій життєвий та творчий успіх пов`язує саме з Україною. Тут, у Львові, він навчався музиці, познайомився із своїм вчителем – Давидом Ойстрахом, став першим завідувачем кафедри скрипки Київської консерваторії та почесним професором Львівської музичної Академії.

«Моя концертна і педагогічна діяльність, членство у журі багатьох престижних міжнародних конкурсів скрипалів, переконали мене у безмежному таланті українського народу. Однак завжди мені щеміло в душі, коли я порівнював можливості молодих українських музикантів з їхніми ровесниками з Європи, США чи Японії. Яка несправедливість криється у тому, що для молодих талантів з України здебільшого через фінансові причини є недоступним більшість престижних конкурсів світу!», - так пояснює маестро своє рішення заснувати в Україні престижний міжнародний конкурс молодих скрипалів-віртуозів, який дасть шанс нашим музикантам показати себе світу на рідних теренах – в Україні»,  зазначив Олег Криса.

Ініціативу знаменитого львів`янина підтримав «Світоч».

Участь у конкурсі скрипалів може взяти кожен молодий виконавець-віртуоз віком від шістнадцяти до двадцяти восьми років незалежно від громадянства. Конкурс відбуватиметься у три тури та завершиться гала-концертом переможців. Судити молодих виконавців буде представницьке журі, до складу якого увійшли найкращі скрипалі, педагоги України та світу: Кшиштоф Якович (Польща) – професор музичного університету ім.Шопена в Варшаві та музичної академії в м. Осака, Сачіка Мізуно (Японія) – професор музичного коледжу в м. Сензоку, концертмейстер Йокогамського камерного оркестру «Віртуози», Герхард Шульц (Австрія) – професор Віденського музичного університету, Матіс Вайцнер (Франція) – професор Паризької і Ліонської консерваторій, Валерій Ворона  (Росія) – професор, директор московського музично-педагогічного інституту ім. М.М.Іполітова-Іванова, президент  асоціації «Російське виконавське мистецтво», Анатолій Баженов (Україна) – професор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Ігор Пилатюк (Україна) – професор, ректор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Довідка

Голова журі – Олег Криса. Призовий фонд конкурсу становить близько 900 тисяч гривень.

Всі заходи в рамках конкурсу – вільні для глядачів

Засновник конкурсу - мистецьке об’єднання «Світ класичної музики».

Партнери – авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», львівський готель «Леополіс», ПрАТ «Компанія Ензим», тижневий журнал «Країна», радіостанція «FM Галичина».

Дізнатися всі деталі  про конкурс Олега Криси можна на офіційному сайті: www.olehkrysa-competition.com

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук