ВР дозволила демобілізацію контрактників, котрі прослужили у зоні АТО понад два роки

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби.

За таке рішення на засіданні у вівторок, 6 грудня, проголосували 239 депутатів. Повідомив «Голос України».

Співавтор законопроекту - голова комітету з питань національної безпеки Сергій Пашинський – розповів, що з початком АТО виникла правова колізія: військовослужбовці укладали контракт на строк «до закінчення особливого періоду». Однак оскільки АТО триває донині, люди, котрі понад два роки відслужили на передовій, не розуміють, коли закінчиться «особливий період» і відтак не можуть планувати своє життя. Парламент уже приймав законопроект на цю тему, однак через певні юридичні неточності, на нього було накладено вето і розроблено новий.

Законопроект у авторстві Пашинського, Тетяни Чорновол та Івана Вінника передбачає встановити право на звільнення з військової служби для військовослужбовців-контрактників, які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, або які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом. Або ж вони можуть продовжувати військову службу за новим контрактом.

Дискусію викликала норма перехідних положень законопроекту щодо строків, які відводяться демобілізацію. У законопроекті Пашинського пропонувалося два роки, в альтернативному законопроекті Альони Шкрум – один рік. На пропозицію Івана Вінника депутати ухвалили законопроект Пашинського із правкою, що «звільнення таких військовослужбовців з військової служби здійснюється (за бажанням військовослужбовця) у строки та в обсягах, визначених центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, не пізніше одного року з дня набрання чинності цим законом».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук