Порошенко ветував закон, який давав право мобілізованим розривати безстрокові контракти зі ЗСУ

Президент України Петро Порошенко ветував закон, що передбачав надання права мобілізованим військовослужбовцям укладати короткострокові контракти під час особливого періоду, а при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або достроково розірвати його, повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління персоналу – заступник начальника Генштабу Збройних сил України (ЗСУ) Володимир Талалай.

«Зміни, які були внесені в текст закону (прийнятого Верховною Радою 12 липня 2016 року), створили умови, при яких можуть бути створені негативні наслідки для обороноздатності держави», – сказав він на брифінгу у вівторок, 27 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, закон створював умови для одномоментного звільнення великої кількості військових, що «послабило б обороноздатність в зоні проведення антитерористичної операції».

Талалай також поінформував, що Генштаб і Міноборони працюють над удосконаленням законодавства щодо проходження військової служби за контрактом в умовах особливого періоду.

Як повідомляв ZAXID.NET, ветованим законом Верховна Рада спробувала дозволити військовослужбовцям ЗСУ, які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або ж достроково розірвати його.

Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт зі ЗСУ під час дії особливого періоду, мали отримати право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також закон міг надати їм право достроково припинити його дію, або ж після закінчення терміну служби звільнитися зі Збройних сил України.

Закон також мав дозволити військовослужбовцям, які підписали контракти в період проведення АТО, «до завершення особливого періоду розірвати або підписати контракти заново».

«У нас наразі є з вами понад 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти… а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити», – сказала перед ухваленням закону 12 липня його співавторка Альона Шкрум.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук