ВР не захотіла розглядати законопроекти про повернення в держбюджет коштів корупціонерів

Верховна Рада України у вівторок, 15 березня, не змогла включити до порядку денного два законопроекти – про націоналізацію коштів до рішення суду і про невідворотність покарання за тяжкі злочини, на яких наполягає фракція «Народний фронт».

Як передає «Інтерфакс-Україна», спікер парламенту Володимир Гройсман двічі ставив на голосування включення до порядку денного сесії цих законопроектів.

Автори першого законопроекту заявили, що його прийняття зумовлене необхідністю рішучих дій з реального повернення в дохід держави злочинно здобутого майна, особливо в тих випадках, коли особу неможливо притягнути до кримінальної відповідальності через її переховування, смерть або з інших причин. Його автори стверджують, що запропоновані новації ґрунтуються на досвіді інших країн, в яких запроваджено подібні практики, а також – на відповідних міжнародних договорах. Його авторами є шестеро народних депутатів: троє від фракції «Народний фронт» – Юрій Береза, Сергій Пашинський і Андрій Тетерук, і троє від «Блоку Петра Порошенка» – Ірина Фриз, Іван Вінник і Артур Герасимов.

Як наголошується в пояснювальній записці до другого законопроекту, розслідування «майданівських справ», «справ злочинного режиму Януковича», резонансних корупційних злочинів показало наявність слабких місць, які унеможливлюють швидке розкриття злочинів , створюють умови для уникнення особами кримінальної відповідальності, затягують досудове розслідування і судовий розгляд, істотно обмежують можливості застосування процедури «заочного провадження». Законопроект передбачає, зокрема, оприлюднення в національний розшук тих, хто ухиляється від заочного провадження.

Автором законопроекту є народний депутат фракції «Народний фронт», радник голови МВС України Антон Геращенко.

Після того, як не вдалося включити ці законопроекти до порядку денного, голова Верховної Ради оголосив годинну перерву в засіданні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук