ВРУ доведеться змінити вивіску на “Отделєніє Держдуми РФ”, - заява

3 лютого 201133224

«Маріонеткова антиукраїнська влада продовжує наступ на українську культуру. Тепер її ціллю стала музика. Зокрема, ВРУ в першому читанні підтримала законопроект представника Партії регіонів Олени Бондаренко і вирішила відмовитись від обов'язкової 50-відсоткової квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі теле- і радіостанцій», - йдеться в заяві Львівської крайової організації НРУ.


 

 

З першого разу проголосувати не вийшло, проте спікер В. Литвин ще раз вніс законопроект на голосування і вже вдруге за відміну квот проголосувало 240 депутатів.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі ЛКО НРУ, «цікавими є слова Олени Бондаренко про те, що музичні твори українських авторів чи виконавців належать до категорії "Європейські твори", тому щодо них не можуть бути встановлені окремі квоти. Нагадаємо, нещодавно міністр Табачнік визначив, що російська література повинна мати більші привілеї в Україні, ніж як проста частина світової. Це вже навіть не подвійні стандарти, а відкритий напад на українську культуру. Звичайно ж, всі рішення спрямовані для поширення російської мови, російської літератури, російської музики, тобто чужої нам культури. Незабаром депутатам слід буде змінювати вивіску “Верховна Ради України” на “Отделєніє Держдуми РФ”. Так само чиновники Кабміну і президент не мають права називатись українськими.

Львівська крайова організація Народного Руху України оцінює такі дії парламенту як абсолютну інтелектуальну деградацію влади і спробу знищення українського культурного простору. Замість української музики на радіо і телебаченні Янукович зі своєю бандою хоче чути і бачити лише російську попсу чи шансон. Чого варте лише виконання злодійської “Мурки” заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним та колишнім генпрокурором, а тепер депутатом парламенту від Партії регіонів, Святославом Піскуном. Можемо стверджувати, що депутати прагнуть надалі знижувати культурний рівень українців за допомогою примітивної російськомовної музики.

Важливим є те, що навіть, коли діяли квоти, то більшість  fm-станцій транслювала українську музику лише після опівночі. Щодо телеканалів, то україномовний продукт тут можна знайти ще рідше. А все те, що цілими днями транслюють теле- та радіостанції приводить лише до деградації. Проблема в тому, що власниками українських медіа є неукраїнці. Всім музичним гуртам, котрі творять сповнене національної ідеї мистецтво взагалі закрито шлях до теле- чи радіоефіру.

Тепер рішення депутатів ще й на законодавчому рівні дозволятиме власникам радіо і телебачення зневажати україномовну музику. Тобто українцям ще важче буде виправити і так негативну ситуацію в музичній культурі. Телебачення, кіно, музика в Україні сьогодні здебільшого російськомовні. А саме вони є механізмом поширення культурних та ідеологічних цінностей, інструментом впливу на масову свідомість. Рішення парламенту є частиною інформаційної війни, в якій ВРУ воює на стороні Кремля. Замість підтримки української музики, парламент робить все, щоб її знищити.

Сучасна влада вкотре довела свій страх перед українською культурою. Вона її боїться, бо не знає і не розуміє. Янукович і компанія — це окупанти, чужі елементи в українському культурному, політичному й економічному просторі. Це і є ті чужинці-гнобителі, про яких колись писав Микола Міхновський, що «своїми діями вони хочуть змінити обличчя України, перетворити її на Малоросію», йдеться у тексті заяви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук