ВРУ може ввести санкції проти бізнесу на окупованих територіях

ЕкономікаРоман Ганкевич, 22 грудня 20166034
Нардепи хочуть забрати майно «АТБ» у власність держави

Комітет Верховної ради з питань нацбезпеки й оборони має намір ініціювати введення окремих санкцій проти українського бізнесу, який працює на території окупованих районів Донецької та Луганської області, а також в окупованому Криму. Про це в інтерв'ю телеканалу «112.Україна» заявив народний депутат України, член фракції «Народний фронт», голова підкомітету з питань військової безпеки й оборони профільного комітету ВРУ Юрій Береза.

Коментуючи запитання про його ставлення до роботи української мережі «АТБ» у Криму і на окупованих територіях Донбасу депутат зокрема сказав таке: «Весь бізнес, який працює на окупованих територіях, моя чітка позиція, він мав припинитися і повернутися додому. І ніяких розмов з агресором не повинно бути».

За словами Берези, українські підприємці мали можливість подати в суд на російську сторону, яка забрала їхнє майно в Криму. «Те, що було захоплено російською стороною, маючи фінансові можливості, це не надто складно подати до суду, у Європейський суд і повернути все назад. Це не є проблемою для підприємця», - зазначив нардеп.

У той же час він заявив, що тим, хто цього не зробив, продовжувати працювати на окупованих територіях вигідно. І комітет готовий відповісти на це достатньо жорстко. «Якщо це вигідно, то розумієте, наступною буде наша відповідь, наприклад, комітету нацбезпеки й оборони, це все ж включення в санкційний список. І розширення цього санкційного списку працюючими на окупованих територіях», - зазначив Береза.

Відповідаючи на питання про можливу націоналізацію мережі «АТБ», якщо встановлено, що монопольне становище або власники становлять загрозу національній безпеці України, нардеп повідомив, що це можливо. «Це питання буде також розглядатися. Це стосується абсолютно всіх бізнесів, які задіяні у фінансуванні вбивць українців. Немає недоторканних. Я підкреслю. Я буду першим ініціювати це, для того, щоб забрати це все у власність держави», - підсумував нардеп.

Раніше народні депутати - члени групи «Депутатський контроль» - звернулися до СБУ і РНБО з вимогою з'ясувати, чи є достовірною оприлюднена у ЗМІ інформація про сплату підконтрольним власникам «АТБ» підприємствами податків у Криму, а також чи співпрацює українська мережа «АТБ» з окупантами Донбасу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук