ВРУ попередньо схвалила податок для Facebook, YouTube та Netflix
Депутати хочуть ввести ПДВ на послуги для західних компаній, серед яких Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix
Депутати Верховної Ради України на засіданні у середу, 17 лютого, прийняли за основу законопроект №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів, що працюють в Україні, сплачувати податки до українського держбюджету. Про це повідомляється на сайті парламенту.
«Метою законопроекту є збільшення доходів Державного бюджету від податку на додану вартість за рахунок залучення до оподаткування податком на додану вартість нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України...», – йдеться у повідомленні.
Законопроектом пропонується ввести податок на додану вартість (ПДВ) з електронних сервісів для компаній, які не є резидентами України, тобто їхня юридична особа розташована в іншій країні. Під оподаткування потраплять доходи, які інтернет-гіганти отримують від виробництва та розповсюдження реклами, а також від надання різноманітних електронних послуг.
Згідно з пояснювальною запискою, до Податкового кодексу передбачається внесення змін, які, серед іншого, передбачають складення списку електронних послуг, що надаються компаніями-неризидентами України.
Міжнародним корпораціям у випадку, якщо сума наданих ними електронних послуг на території нашої країни перевищує 1 млн грн, потрібно буде зареєструватися як нерезидентам – платникам податку на додану вартість. Раз на квартал вони будуть зобов'язані подавати спрощену податкову декларацію, у якій вказуватимуть вартість наданих послуг за звітний податковий період та суму податку. Очікується, що для них буде створено спеціальний портал.
Також нерезидентів пропонується звільнити від обов'язку реєструвати податкові накладні, а також дозволити сплачувати податок в іноземній валюті.
За допомогою змін до Податкового кодексу влада хоче збільшити надходження до держбюджету. Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев стверджував, що таким чином бюджет України зможе отримати щонайменше 3 млрд грн.
Зазначимо, що законопроєкт ще мають ухвалити у другому читанні, щоб зміни запрацювали. Ухвалення закону для українців може означати подорожчання західних інтернет-сервісів серед яких Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix на 20%, оскільки в них буде закладено розмір ПДВ. Наприклад, здорожчати можуть послуги з користування платними підписками на інформаційні, комерційні, освітні та розважальні електронні ресурси; постачання (на основі ліцензії) програмного забезпечення та оновлень до нього; послуги з реклами в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах.