Врятувати російський бізнес

Йому буде спокійніше в безпечному місці під охороною

БлогиОтар Довженко , 22 лютого 2016 1199 2
Отар Довженко
Журналіст

Жодна цивілізована людина не може схвалювати акти вандалізму, скоєні цієї ночі у Львові. Підпал відділень «Сбербанка Росії» та «Внешторгбанка Росії» (ВТБ) є злочином, і винуватці повинні бути знайдені та притягнуті до відповідальності. Закон один для всіх.

Можливо, суд урахує як пом’якшувальну обставину той факт, що Росія загарбала Крим та частину Донецької і Луганської області, а також веде проти України війну вже два роки. Але, звісно, той факт, що твоїх співгромадян убивають російські військові, не є приводом для того, щоб нищити майно державних російських банків. Ми – цивілізовані люди, і насильство не є прийнятним для нас методом.  

Поза тим, немає гарантії, що ще комусь не спаде на думку підпалити одне з численних відділень російських банків у Львові. Градус напруги в суспільстві височенний, а влада, на жаль, не дає відповідей на питання, яким чином Російська Федерація є водночас і агресором/ворогом, і економічним партнером, якому дозволено заробляти гроші на українькому ринку. Тож офіси російського бізнесу вочевидь є зоною підвищеної небезпеки.

Пожежа на площі Франка, окрім російського майна, пошкодила майно ні в чому не винних львів’ян і загрожувала їхньому життю. За таких обставин міська влада просто зобов’язана захистити мешканців Львова.

Осередки російського бізнесу повинні бути перенесені за поребрик на безпечну відстань від місць скупчення людей і житлових будинків задля безпеки мешканців міста, чиї оселі можуть постраждати від такого сусідства. Тож міській владі слід заохотити російський бізнес звільнити приміщення в житлових будинках та переїхати до промзон або ізольованих будівель, на околиці міста або за його межі.  

Можна, зрештою, зібрати цей бізнес у спеціально створеній безпечній резервації. Наприклад, Рясне-Російське (не плутати з Руським).

Офіси та відділення російських банків і компаній слід уважати зоною терористичної небезпеки та ретельно – цілодобово! – охороняти. Пара озброєних охоронців на вході до кожного відділення «Альфа-банку» чи «Сбербанку», що ретельно обшукуватимуть усіх відвідувачів, віднадять потенційних вандалів і терористів. Слід також заборонити паркування й тимчасову зупинку автомобілів у кількадесятиметровій зоні навколо російських компаній.

Варто також обрати безпечне місце для фестивалю, що проводиться коштом російської «Альфа-ґруп» у Львові. Вільний, віддалений від людського житла майданчик десь у передмісті, можливо, в районі села Великі Грибовичі. Адже немає гарантій, що вандали не схочуть зіпсувати свято джазу у Львові своїми вандальськими вихватками. Вже були прецеденти.

Україна – правова й гуманна держава. Позаяк у влади забракло аргументів для заборони російського бізнесу, ми повинні бути законослухняними й захищати цей бізнес від насильницьких дій асоціальних елементів. До того ж, у відділеннях російських банків і компаній працюють наші співвітчизники, львів’яни, які не повинні постраждати. У безпечній зоні за межами міста, під надійною охороною вони зможуть спокійно робити свою роботу.

А потім, коли Крим і окремі райони Донбасу будуть звільнені, і збройна агресія Росії припиниться, ми повернемо все як було. Чесно!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук