Вселенський Патріарх прокоментував конфлікт з РПЦ

Варфоломій заявив, що Російська церква не має вибору, тому їй треба змиритися із українською автокефалією

Варфоломій І відреагував на закиди РПЦ

Вселенський Патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду щодо майбутньої автокефалії для України. Він заявив, що росіяни не мають вибору, тому їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя. Про це Варфоломій повідомив під час виступу на засіданні міського правління грецької діаспори в Стамбулі, передає ORTHODOXIA.INFO.

Патріарх наголосив, що не збирається відступати під тиском, котрий на нього чинить Росія через українське церковне питання. Він прояснив, що привілеї Вселенського патріархату засновані на рішеннях і канонах Вселенських Соборів і є обов'язковими для всіх в православ'ї.

«Подобається це чи ні нашим російським братам, рано чи пізно вони виконуватимуть рішення, які ухвалив Вселенський Патріарх, тому що у них немає іншого вибору», – наголосив Варфоломій.

Священнослужитель також зазначив, що чудово знає про «добре оплачувані статті» і про «чорну пропаганду» росіян, яка спрямована проти Вселенського Патріархату.

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату, який засідав 9–11 жовтня у Стамбулі, скасував рішення від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату. Окрім того, з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернули канонічний статус.

Синод Російської православної церкви у Мінську 15 жовтня ухвалив рішення про повний розрив євхаристійних відносин із Константинопольським патріархатом, поки той не скасує «беззаконних і канонічно нікчемних» рішень щодо ситуації в Українській православній церкві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук