Всесвітньовідомий комікс про Голокост вийде українською

«Маус» Арта Шпіґельмана з'явиться у вересні 2019 року

КультураК.С., 31 січня3020
Всесвітньовідомий комікс про Голокост вийде українською

Знаменитий графічний роман вийде в українському перекладі у «Видавництві». Про це видавництво повідомило на своїй сторінці у Facebook.

«Маус. Сповідь уцілілого» — графічний роман нью-йоркського художника-інтелектуала Арта Шпіґельмана, який отримав Пулітцерівську премію.

У 1971 році художник Арт Шпігельман намалював трьохсторінкову історію про жахи життя євреїв у нацистській Європі, грунтуючись на тому, що розповідав йому батько. Багато років по тому він вирішив зайнятися проектом впритул: розмовляв з тими, хто пройшов Голокост, докладніше розпитував батька. У якийсь момент Шпігельман вирішив використовувати в коміксі образи тварин, а не людей. Так, миші в книзі уособлюють євреїв, кішки - німців, а свині - поляків, що безпосередньо пов'язувало ці малюнки з нацистською пропагандою (художники, які обслуговували Третій рейх, зображували поляків у вигляді свиней, а євреїв — у вигляді щурів).

Перший том коміксу «Маус» вийшов в 1986 році. У цій частині батько художника Владко, польський єврей, що пройшов через Освенцим і Дахау, розповідає синові про життя під час війни. Друга частина графічного роману, в якій йдеться про непрості стосунки між батьком і сином, для яких Голокост стає єдиною темою для розмов, вийшла в 1991 році. Роком пізніше Шпігельман отримав за свою роботу Пулітцерівську премію. Таким чином на сьогодні це єдиний комікс, який її отримав.

«"Маус" – один із найцікавіших літературних текстів про травму другого-третього покоління після Катастрофи, про тих, хто виріс у тіні чужого болю й намагається привласнити й переповісти по-своєму досвід, що опирається оповіданню, знайшовши власний голос, всупереч тиску традиції», — розповідає про роман перекладачка видання Ярослава Стріха.

Обидві частини коміксу вийдуть у видавництві під однією обкладинкою орієнтовно 15 вересня 2019 року.

Арт Шпігельман народився в Стокгольмі в 1948 році. Його батьки, польські євреї Владко і Аня, були в'язнями нацистських концтаборів (Освенцім і Освенцим-Біркенау 2). Після звільнення вони переїхали до Швеції, а потім у США. Багато родичів Арта загинули в роки війни; його тітка покінчила з собою, щоб не опинитися у таборі.

Арт виріс та живе у Нью-Йорку, навчався у Вищій школі мистецтва та дизайну на Манхеттені.

Свій комікс «Маус», згодом перекладений на десятки мов, Шпигельман присвятив пам'яті матері, яка вкоротила собі віку у 1968 році.

У 2015 році у Москві книгу вилучили з продажу. Автор романузаявив, що рішення зняти з продажу його книги — «передвістя чогось небезпечного»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук