Вступ до СОТ вимагає від України оновлення сільгосптехніки
На Львівщині є 25 тис. одиниць сільськогосподарської техніки: 12 тис. тракторів та 2,5 тис. зернозбиральних комбайнів. "Значна частина цієї техніки є застарілою", - ствердив вчора, 22 липня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі реформ начальник головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА Михайло Кожушко.
"Вступ до СОТ вимагає оновлення техніки, оскільки це суттєво впливає на вартість продукції і її легше буде просувати на європейський ринок. За останні роки ми маємо позитивні тенденції в цьому напрямку. Якщо у 2000 році в області купували 2-3 одиниці сільгосптехніки, зараз 30-50. Це енергозберігаючі машини, які можуть за сезон обробити 200-250 га посівів. В державі діє програма, за якою підприємству повертають 30% вартості при купівлі сільгосптехніки вітчизняного виробництва. За цією програмою область отримала 4 млн 882 тис. грн. В області є програма підтримки при закупівлі імпортної техніки, на неї передбачено цього року 1 млн 600 тис. грн", - розповів М. Кожушко.
Водночас голова товариства "БілоцерківМАЗ" (виробник техніки для сільського господарства) Олександр Олійник зазначив, що він проти підтримки державою іноземних виробників: "Наприклад, Німеччина не стане підтримувати українського виробника".
Він також зазначив, що вітчизняні підприємства лише на 10% від необхідної кількості задовольняють ринок України щодо виробництва оприскувачів. "Нам, у тому числі "Львівсільмашу", є куди рухатися", - додав О.Олійник.