We Lwowie zostanie otwarte pierwsze specjalizowane centrum wystawowe "LEMBERG"
26 lutego we Lwowie odbędzie się otwarcie pierwszego na Ukrainie Zachodniej specjalizowanego centrum wystawowego "LEMBERG". Powierzchnia nowego centrum - 10 tys. kilometrów kwadratowych. O tym zawiadomili ZAXID.NET w służbie prasowej Lwowskiej Rady Miejskiej.
Zaplanowano, że w ciągu tego roku w centrum wystawowym odbędzie się ponad 20 nowych wystaw oraz forów. "Te przedsięwzięcia zorganizują nowe dla Lwowa, ale już znane w pozostałych regionach Ukrainy i poza jej granicami operatorzy wystaw i innych przedsięwzięć na dużą skalę", - zaznaczyła przedstawiciel centrum wystawowego "LEMBERG" Hałyna Potabenko.
"Brak takiego obiektu w kulturowej i gospodarczej stolicy zachodniego regionu znacznie hamował rozwój sprawy wystawowej, całego szeregu projektów kulturowych, naukowych i socjalnych. Lwów, mimo jego historycznej i turystycznej atrakcyjności, odczuwał brak nowoczesnej uniwersalnej przestrzeni dla należytej prezentacji podczas przeprowadzenia konferencji krajowych i międzynarodowych, forów, koncertów, show, różnego rodzaju imprez", - dodała Hałyna Potabenko.