Ялтинський саміт відклали на невизначений термін

Володимир Балита, 8 травня 2012145819
Ялтинський саміт відклали на невизначений термін
фото pinchukfund.org
Саміт Ялтинської Європейської стратегії, вересень 2009 року

Проведення 18-го саміту глав держав Центральної та Східної Європи, проведення якого було заплановано на 11-12 травня в Ялті, відкладено на невизначений термін.

«У зв'язку з неможливістю ряду глав європейських держав взяти участь в саміті в Ялті, Україна вважає за доцільне перенести його і провести в більш пізні терміни», - повідомив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров.

Нагадаємо, останнім відмовився від участі в саміті голів держав Середньої і Східної Європи президент Чорногорії Филип Вуянович. Таку ж позицію прямо озвучили президент Румунії, Албанії, Хорватії і Чехії.

Президент Німеччини не заявляв цього прямо, але саме ця причина відмови випливала з коментарів МЗС Німеччини.

Крім того, президенти Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії і Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини; при цьому в деяких випадках усе ж була висловлена стурбованість справою Тимошенко.

Підтвердили свою участь у саміті наразі президенти Литви, а також Польщі, Словаччини і Молдови.

В Угорщині новообраний президент Янош Адер обійме посаду тільки 10 травня і, як припускають, у будь-якому разі не прибуде на саміт до Ялти 11-12 травня.

Раніше Міністерство закордонних справ України заявляло, що саміт держав Центральної Європи відвідають голови 10 країн: Польщі, Албанії, Болгарії, Литви, Македонії, Румунії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії й Молдавії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук