Янків: Добре, що відроджується українська пам'ять про Коновальця

14 червня 20119877

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Мирон Янків заявляє, що дуже важливо берегти пам'ять про великих українців. «Добре, що відроджується українська пам'ять про таких людей, як Євген Коновалець», – зазначив він 14 червня під час відзначення 120-річчя з нагоди дня народження полковника Євгена Коновальця у рідному селі ОУНівця Зашкові, що на Львівщині.

«Це надзвичайно важливо, бо пам'ять про великих українців, про великих громадсько-політичних діячів, які творили історію незалежної України, які боролися, які творили інституції в цей непростий час, які були інструментом боротьби і творення нашої української незалежної держави», – зазначив Янків.

Він зауважив, що Євген Коновалець вміло поєднав талан військового діяча і громадсько-політичного активіста.

«Євген Коновалець все життя і боровся, і вірив, і знав, що буде незалежна Україна. Ще в юнацькі роки його представники місцевої влади називали гайдамакою. Він і всі студентські роки був надзвичайно активним і боровся за ідею відродження незалежної України… Добре, що ми пам’ятаємо, що в Зашкові є музей (музей Євгена Коновальця, – ZAXID.NET ), добре, що відроджується українська пам'ять про таких людей, як Євген Коновалець», – сказав він.

Як інформував ZAXID.NET , 14 червня з нагоди 120-річчя дня народження провідника ОУН, відомого громадського та військово-політичного діяча Євгена Коновальця у його рідному селі Зашкові на Львівщині відбулося урочисте віче та вшанування пам’яті провідника. У заході взяли участь депутати обласної ради та представники місцевої і обласної влад. Всього – близько 300 осіб.

Представники влади поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН, на могили батьків Коновальця, оглянули експозицію музею, а також на території музею висадили дуб до уродин Євгена Коновальця. Окрім того, від голів ОДА  та облради музею подарували копію однострою львівського гімназиста початку 20 ст.

Зокрема, Олег Панькевич наголосив, що «українська нація – незнищенна… І вже недалеко той світанок Євгена Коновальця, світанок наших великих провідників, світанок нашої великої України».

Нагадаємо, Євген Коновалець загинув у Роттердамі (Нідерланди) в результаті спецоперації, проведеної органами НКВД СРСР. Похований Коновалець на кладовищі Кросвейк у Роттердамі.

Надгробок зроблено з чорного мармуру у вигляді козацького хреста, на надгробній плиті викарбуваний тризуб (у вигляді емблеми ОУН) та надпис кирилицею – Євген Коновалець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук