Янукович підписав закон про всеукраїнський референдум

Володимир Балита, 27 листопада 201216880
Янукович підписав закон про всеукраїнський референдум
фото ZAXID.NET
Віктор Янукович

Президент Віктор Янукович підписав Закон «Про всеукраїнський референдум». Про це ZAXID.NET повідомили у прес-служба президента України.

Президент Янукович підписав Закон 27 листопада 2012 року.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про всеукраїнський референдум 6 листопада 2012 року.

Закон встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися щодо схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції.

Також референдум може проводитися щодо питання зміни території України.

Закон визначає правові засади, організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму. Зокрема, він встановлює, що предметом референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією.

Відповідно до закону, на всеукраїнський референдум можуть виноситися кілька питань, присвячених одній проблемі.

Закон встановлює, що президент України проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених у Конституції та законів вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Суб'єктом призначення або проголошення всеукраїнського референдуму є президент і Верховна Рада.

Відповідно до закону, результати народного волевиявлення, висловлені на всеукраїнському референдумі, є обов'язковими.

Суб'єктами ініціювання всеукраїнського референдуму є український народ і Верховна Рада у випадках і порядку, встановленому Конституцією та законами.

Також згідно із законом запропоновано встановити, що всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою, на вимогу не менш ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи за проведення такого референдуму зібрано не менш, ніж у 2/3 областей України, і не менш , ніж по 100 тис. підписів у кожній області.

Водночас опозиція заявила, що має намір вимагати скасування ухваленого парламентом закону про всеукраїнський референдум і у випадку, якщо Верховна Рада не ухвалить такого рішення, звертатиметься до Конституційного Суду України. В опозиції вважають, що ухвалення цього закону означає, що після парламентських виборів Конституційна асамблея підготує проект про внесення до Конституції та винесе нову редакцію Конституції на референдум. Таким чином, вважають в опозиції, на референдум може бути винесено положення, згідно з яким вибори президента України відбуватимуться у парламенті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук