Янукович пропонує не садити за фіктивне банкрутство

27 вересня 201114492

Найближчим часом Президент України Віктор Янукович внесе на розгляд парламенту законопроект, що стосується декриміналізації окремих економічних злочинів.

З тексту цього документу, який є у розпорядженні редакції, випливає можливість заміни кримінального покарання адміністративною відповідальністю принаймні щодо 17 злочинів у сфері господарської діяльності.

Зокрема, проектом закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)» за вчинення злочинів у господарській сфері пропонується замість покарання у вигляді позбавлення волі запровадити санкцію у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у випадку його несплати в термін, установлений судовим рішенням.

Зазначена модель пропонується також і для тих випадків, коли суб'єктом злочину є службова особа юридичної особи приватного права (статті 364-1 "Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми", 365-1 "Перевищення повноважень службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми" Кримінального кодексу України).

Також законопроект скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння у сфері господарської діяльності, які на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх у кримінальному порядку. Йдеться про склади злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу:

201 "Контрабанда" – стосовно контрабанди товарів,

202 "Порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг",

203 "Зайняття забороненими видами господарської діяльності",

207 "Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті",

208 "Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків",

214 "Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння",

215 "Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків",

217 "Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма",

218 "Фіктивне банкрутство",

220 "Приховування стійкої фінансової неспроможності",

221 "Незаконні дії у разі банкрутства",

223 "Розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску",

225 "Обман покупців та замовників",

226 "Фальсифікація засобів вимірювання",

228 "Примушування до антиконкурентних узгоджених дій",

234 "Незаконні дії щодо приватизаційних паперів",

235 "Недотримання особою обов'язкових умов щодо приватизації державного, комунального майна або підприємств та їх подальшого використання

За вчинення вищеназваних правопорушень законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

З текстом проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук